NASZE AKCJEZBIÓRKI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2015/2016

1) zużytych kartridży drukarek atramentowych i laserowych, w ramach akcji „Komputery za tonery”,

2) nakrętek plastikowych w ramach pomocy dla osób niepełnosprawnych,

3) zużytych znaczków pocztowych (tzn. ze stemplem pocztowym, odciętych z kopert lub pocztówek),

4) zawieszek z herbat LIPTON.


ZBIÓRKI SKO w roku szkolnym 2014/2015

"Zbieracze puszek"

Szkolna Kasa Oszczędności po raz kolejny włączając się w akcję Sprzątanie Świata ogłosiła konkurs "Zbieracze puszek", który potrwa od 19 września 2014 do 20 kwietnia 2015r. Uczniowie, którzy zbiorą najwięcej puszek, otrzymają nagrody rzeczowe.


Pomagamy niepełnosprawnym artystom

Co roku nasza szkoła włącza się w akcję sprzedaży kartek bożonarodzeniowych i wielkanocnych Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami.


ZBIÓRKA KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

Zimowe dokarmianie leśnej zwierzyny

Za oknem złota jesień, po której nastąpi zima. To trudny okres przetrwania dla zwierzyny. Pokarm zamarznięty, przysypany śniegiem. Dlatego pani Ewa Owczarska, nauczyciel przyrody, ogłosiła ogólnoszkolną akcję „Zbierajmy kasztany i żołędzie na zimowe dokarmianie zwierząt dziko żyjących”. Te „przysmaki” zostaną przekazane myśliwym z Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś” ze Szczecinka, którzy od wielu lat „ opiekują się naszą szkołą”, kupując między innymi cenne nagrody dla uczniów, pomoce dydaktyczne, organizując ciekawe lekcje przyrody w terenie.

Zachęcamy wszystkich do zbiórki zapasów karmy !


Zakończyła się ogólnoszkolna akcja zbiórki kasztanów i żołędzi na zimowe dokarmianie leśnej zwierzyny w okresie zimowym. W akcję zaangażowanych było wielu uczniów i przedszkolaków, którzy indywidualnie oraz pod opieką nauczycieli zebrali 6 worków „tych przysmaków”.

Pani Ewa Owczarska dokonała podsumowania akcji, nagradzając ich uczestników nagrodami rzeczowymi, bardzo dobrymi ocenami z edukacji społecznej oraz punktami dodatnimi zaliczanymi do oceny zachowania. Wśród wyróżniających się osób znaleźli się: Nikola Rutkowska z klasy pierwszej, Bartosz Czajka z klasy drugiej, Kacper Chomontek z klasy trzeciej, Katarzyna Rusak i Karolina Balcer z klasy czwartej oraz Fabiola Zwolińska i Zuzanna Rydz z klasy piątej.

Zebrane kasztany i żołędzie zostaną przekazane Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Ryś” ze Szczecinka.