Z ŻYCIA SZKOŁY


ROK SZKOLNY 2018/2019


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny i po raz pierwszy po 20 letniej przerwie pożegnaliśmy 13 uczniów, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową.

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali nagrody książkowe za swoje osiągnięcia oraz nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą Wojskowe Koło Łowieckie "Ryś" ze Szczecinka.

Cała uroczystość zakończyła się w klasach, gdzie wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa.

Rozpoczynają się wakacje. Przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw!


WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT


BEZPIECZNIE W WAKACJE

14 czerwca odwiedziła naszą szkołę pani Izabela Rudy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku, która opowiadała, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Wszyscy z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawego wykładu.

Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III pt. "Bezpieczne wakacje". I miejsce uzyskała Katarzyna Kacprzak.

Wakacje już za chwilę, miejmy nadzieję, że uwagi pani Izy wezmą sobie wszyscy do serca i we wrześniu cali i zdrowi spotkamy się w szkolnych ławkach.


WYCIECZKA DO POMERANIA FUN PARK

W dniu 12 czerwca uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Pomerania" w Pyszce, gm. Dygowo.

Na miejscu, wszyscy uczestniczy wycieczki, zostali mile przywitani przez pracowników. Do dyspozycji dzieci była cała gama atrakcji: od różnej wielkości dmuchanych zamków, przez ogromne – tematyczne place zabaw, po tory do jazdy samochodami, a także mini karuzela i pociąg.

Po przerwie na posiłek, dzieciaki pełne siły i wigoru, ruszyły na dalszy ciąg atrakcji: ogromną halę, wypełnioną po brzegi zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi, torami przeszkód i basenami z kulkami.

Po dniu pełnym atrakcji, nadszedł czas powrotu. Podczas wyjazdu, żadnemu dziecku, uśmiech nie schodził z buzi. Ta wycieczka, na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci.


NOCKA W SZKOLE

Powoli tradycją szkoły staje się organizowanie uczniom nocki w szkole. W tym roku, 7 czerwca, już po raz czwarty uczniowie z klas IV-VIII nocowali poza domem. Tego dnia zabawa zaczęła się od razu po zakończeniu zajęć. Najpierw na uczniów czekała pizza, potem przygotowanie „legowisk” do spania i wreszcie można było szaleć.

Pod opieką pań: Anny Purgal, Jowity Okurowskiej i Karoliny Lachowskiej-Majchrzak uczniowie spędzili czas na zabawach na świeżym powietrzu, grach, tańcach, wspólnym ognisku oraz pieczeniu kiełbasek. Wieczorem czekał na nich seans filmowy.

Kolejna nocka za nami. Kolejna, która udowadnia, że dzięki takim przedsięwzięciom młodzież uczy się samodzielności, współpracy, zacieśnia więzi koleżeńskie i przyjacielskie. Do zobaczenia więc za rok.

Karolina Lachowska - Majchrzak


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM – AKCJA MASOWEGO CZYTANIA

Organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie przystąpiła do akcji po raz drugi.

Celem tej akcji była nie tylko promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale także zamanifestowanie, że dzieci i młodzież także czytają. Chcieliśmy również, jako szkoła mieć swój udział w pobiciu ustanowionego 8 czerwca 2018 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. Dotychczasowy rekord wynosił 406.825osób. Miejscem akcji w tym roku była sala gimnastyczna, gdzie o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się, żeby wspólnie czytać.

Aby zaangażować całą społeczność szkolną tegoroczną akcję poprzedziło dodatkowe zadanie. Uczniowie klas starszych IV-VIII otrzymali z samego rana karteczki z cytatami pochodzącymi z ”przerabianych” w danym roku lektur. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi z jakiej lektury pochodzi cytat i kto jest jej autorem. Wszyscy prawidłowo podali tytuł lektury, z której pochodził ich bohater.

Wszyscy uczniowie biorący udział w akcji zostali symbolicznie nagrodzeni.

Organizator akcji w szkole: Iwona Łabęcka - bibliotekarz

DZIEŃ DZIECKA "MYŚLIWI DZIECIOM"

W dniu 31 maja 2019r. z okazji Dnia Dziecka, Wojskowe Koło Łowieckie "Ryś" ze Szczecinka zaprosiło dzieci z naszej szkoły na piknik z okazji ich święta.

Wszyscy spotkaliśmy się pod wiatą myśliwych w Nowym Chwalimie. Najpierw wysłuchaliśmy opowieści na temat "Zwierzęta naszych lasów i pól". Pan Wiesław Bajkowski zapoznał uczniów z różnorodnością gatunkową zwierząt w lesie i na polu, ochroną zwierząt oraz uwrażliwieniem dzieci na piękno przyrody.

Następnie odbył się quiz przyrodniczy w czterech kategoriach: I kat. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III, II kat. uczniowie klas IV - VI, III kat. uczniowie klas VII - VIII i IV kat. nauczyciele. Laureaci quizu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez myśliwych.

W chwili kiedy słońce było nad naszymi głowami przy akompaniamencie syren strażackich - Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowała kurtynę wodną. Sprawiło to uciechę i błysk w oku nie jednego małego i dużego dziecka. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia niezawodnych rękawic strażaków w ognisku.

Po wielu atrakcjach było i coś dla ciała, myśliwi przygotowali pieczone kiełbaski. Nie zabrakło również słodkości.

Przyszedł czas na zawody i konkurencje sportowe - myśliwi kontra uczniowie i nauczyciele. Dużym zainteresowaniem cieszyła się "wspinaczka po linie".

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały prezenty w postaci koszulek ufundowanych również przez myśliwych.

W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy szczerze podziękować wszystkim tym, którzy tak mocno zaangażowali się w organizację Dnia Dziecka. Podziękowania płyną dla Wojskowego Koła Łowieckiego "Ryś" ze Szczecinka i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Chwalimia. Ten dzień nie mógł się odbyć bez pomocy ludzi dobrego serca,

Darz Bór!!!

Laube Beata - opiekun SU


DZIEŃ MAMY

Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 27maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy.

Część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I i dzieci z oddziału przedszkolnego.

Mali aktorzy zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne oraz zaprosili do wspólnego tańca mamy. Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne, własnoręcznie wykonane upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek.

Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.


DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

23 maja to wyjątkowy dzień w życiu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Tego dnia przypada rocznica urodzin patronki szkoły – Marii Konopnickiej. Rokrocznie organizowany jest z tej okazji uroczysty apel, który ma przypomnieć i przybliżyć uczniom postać patronki.

Akademia, którą uczniowie przygotowali w tym roku, miała pokazać Konopnicką nie tyle jako autorkę wierszy dla dzieci, ile kobietę, która wykraczała poza ramy swojej epoki. Kobietę, która odważyła się złamać obowiązujące normy społeczne i odejść od nierozumiejącego jej pasji męża, która zaryzykowała wyjazd do Warszawy i podjęła samotną walkę o utrzymanie i wykształcenie dzieci. W przedstawieniu oddano więc głos przede wszystkim samej autorce. Z jej listów i wspomnień wyłaniał się prawdziwy obraz jej myśli, uczuć i przeżyć.

Scenariusz, przetykany mniej znanymi wierszami poetki, ukazał Marię Konopnicką jako wielką, odważną i postępową kobietę, która stała się wzorem dla wielu innych ówczesnych kobiet.

Karolina Lachowska - Majchrzak


POKAZ HISTORYCZNY „KU NIEPODLEGŁEJ”

Dnia 17 maja bieżącego roku szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna z Lublina z prelekcją na temat dróg Polski do niepodległości.

W bardzo przystępny i ciekawy sposób panowie opowiedzieli uczniom o okolicznościach utraty przez Polskę niepodległości, walkach Legionów Polskich przy boku Napoleona, powstaniach narodowych i wreszcie I wojnie światowej, w wyniku której odrodziła się Rzeczpospolita.

Prelekcji towarzyszył pokaz uzbrojenia i umundurowania żołnierzy polskich w tym okresie. Uczniowie mieli możliwość przywdziać mundury legionistów czy kosynierów, odbyć przyspieszony kurs fechtunku, opatrywania i ewakuacji z pola bitwy rannych.

Była to kolejna żywa lekcja historii w naszej szkole. Również kolejna, która udowodniła, że najlepiej się uczyć poprzez działanie.

Karolina Lachowska - Majchrzak n-l historii


WARSZTATY W LODZIARNI

We wtorek, 14 maja wybraliśmy się z klasami 1-3 na wycieczkę do Szczecinka.

Głównym celem podróży były warsztaty w lodziarni. Najmłodsi uczniowie poszli na warsztaty, natomiast my, czyli klasy II i III poszliśmy na plac zabaw. Potem oglądaliśmy murale i pomniki. Po spacerze udaliśmy się na warsztaty do lodziarni Dolce Vita .

Na początku Pan Michał pokazał nam składniki, z których mieliśmy stworzyć swoje własne lody. Następnie pomógł nam w ich zrobieniu. Kiedy lody się mroziły poszliśmy na zaplecze, gdzie zobaczyliśmy trzy duże maszyny do robienia lodów. Pan opowiedział nam o genezie powstania swojej firmy. W czasie kiedy my jedliśmy lody, klasy 0-1 miały spotkanie z policjantką. Następnie poszliśmy na przystanek, przyjechał autobus i wróciliśmy do szkoły.

Było bardzo fajnie!

Maciej Kacprzak klasa III


PLANETOBUS

W piątek, 10 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość w jasny dzień zobaczyć niebo pełne gwiazd i wysłuchać ciekawego wykładu na temat gwiazdozbiorów i planet układu słonecznego.

Kosmiczną wyprawę umożliwiło mobilne planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


MAJ - ROCZNICA WIELKICH MYŚLI

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę 228 uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 30.04.2019r. apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Część artystyczna została wzbogacona piosenkami: "Mazurek Dąbrowskiego", "Witaj majowa Jutrzenko" oraz "Polska flaga".

W apelu nawiązano również do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.

Samorząd Uczniowski


POLA NADZIEI

W dniu 4.04.2019 r. wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie po raz pierwszy brały udział w kweście POLA NADZIEI realizowanej przez Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.

Akcję rozpoczęłyśmy spontaniczną zbiórką wśród nauczycieli naszej szkoły i pracowników Urzędu Gminy Grzmiąca. Od godziny 10.00. wolontariuszki kwestowały na ulicach Szczecinka, ostatecznie udało nam się zebrać 946,77 zł.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.

A do życia powolutku budzi się przyroda cała.” Tadeusz Boy-Żeleński

21 marca miał być wesołym dniem i tak było w naszej szkole. Na pierwszy dzień wiosny każda klasa z utęsknieniem, zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Najpierw uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Tam wykonywali stroje dla "Panny Wiosny". Wspólną zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 8:00 szkolnym konkursem recytatorskim.

Komisja dokonała oceny i przyznała następujące miejsca:

I kategoria (uczniowie klas I - III) - I miejsce Zuzanna Łukaszewska, II miejsce Oliwier Pieńkowski i III miejsce Agata Szewczyk,

II kategoria (uczniowie klas IV - VIII) - I miejsce Weronika Bartnik, II miejsce Wiktoria Urbaniak i III miejsce Julia Paszyńska.

Następnie uczniowie klasy Vi i VII zaprezentowali się we wspólnym happeningu pt. "Witaj Wiosno".

Kolejnym punktem programu był pokaz mody wiosennej. Każda klasa zaprezentowała swoją "Panią Wiosnę".

I kategoria (dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III)

I miejsce - klasa III

II miejsce - "Pani Wiosna" z oddziału przedszkolnego

III miejsce - klasa I

II kategoria (uczniowie klas IV - VIII)

I miejsce - klasa IV

II miejsce - klasa V

III miejsce - klasa VI i VIII

Po pokazie mody odbyło się przekazanie "Miotły antywagarowicza". Miotłę otrzymuje klasa z najwyższą frekwencją. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII przekazali miotłę dla uczniów klasy VI.

Wśród wachlarza gier i zabaw uczniowie uczestniczyli w konkursie "Jaka to melodia", brali udział w konkurencjach sportowych "na wesoło" oraz brali udział w pokazie pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zakupu ciepłej wiosennej kolorowej bułeczki drożdżowej.

Impreza zakończyła się spaleniem Marzanny i wspólnym ogniskiem. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. W dobrych humorach i z ładunkiem pozytywnej energii, pełni nadziei, że jutro zaświeci również słońce, rozeszliśmy się do domów.

Samorząd Uczniowski


"BABY, ACH TE BABY" - DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbył się uroczysty apel, który przygotowała męska część społeczności szkolnej pod kierunkiem pań: Beaty Laube i Moniki Stokowiec. Profesor Alfred Gryzipiórek zapoznał wszystkich zgromadzonych, co kryje w sobie słowo "kobieta". Podczas uroczystości chłopcy przedstawili pięć typów kobiet: sportsmenkę, kokietkę, kumpelę, zdolną dziewuszkę oraz feministkę. W tle słychać było piosenkę "Baby, ach te baby".

Chłopcy dla swoich koleżanek przygotowali konkurs na najpiękniejszą fryzurę, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas uroczystości. Komisja w składzie pani Renata Piątkowska, Artur Bogdziel (uczeń klasy VIII) oraz Mikołaj Adaśko (uczeń klasy VI) dokonała oceny fryzur:

kategoria dziewczynki z oddziału przedszkolnego i klas I - III

I miejsce - Lena Trojanowska

II miejsce - Katarzyna Kacprzak

III miejsce - Agata Szewczyk

kategoria dziewczyny z klas IV - VI

I miejsce - Wiktoria Urbaniak

II miejsce - Aleksandra Pacholczyk

III miejsce - Nikola Grelewska i Magdalena Trawińska

kategoria dziewczyny z klas VII - VIII

I miejsce - Weronika Bartnik

W ostatniej kategorii przyznano jedne miejsce ponieważ tylko Weronika przystąpiła do konkursu. Następnie małe i większe panie zmagały się w konkursie "Słodki poczęstunek". Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim paniom życzenia. Nie zabrakło również słodkich upominków. Tego dnia w czasie przerw śródlekcyjnych wszyscy mieli możliwość zakupienia "krówkowych" kwiatków, wykonanych przez radę wolontariatu. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

Męska część samorządu uczniowskiego


OD UPRAWY DO POTRAWY

W dniu 28 lutego klasy I – III wybrały się na bezpłatną wycieczkę edukacyjną „Ekspedycja Smaków” w sklepie Tesco w Szczecinku. Wycieczka była podsumowaniem przygody ze zdrowym odżywianiem programu ,,Od uprawy do potrawy’’.

Najmłodsi dowiedzieli się między innymi, jak prawidłowo czytać etykiety i odkodować jajko, poznali piramidę żywienia oraz próbowali nowych smaków, a wszystko w formie gry terenowej. Na nasze dzieci czekało wiele zagadek i ciekawostek związanych z tematyką edukacji kulinarnej i niemarnowania jedzenia. Dziękujemy organizatorom za możliwość wizyty w sklepie, było bardzo miło.


INSTRUMENTALNE CIEKAWOSTKI

22 lutego 2019r. gościliśmy w naszej szkole trzech muzyków filharmonii koszalińskiej oraz prelegenta. Muzycy zaprezentowali obój, fagot, flet poprzeczny i rożek angielski, czyli instrumenty dęte drewniane.

Podczas koncertu uczniowie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat budowy tych instrumentów oraz posłuchali ich brzmienia słuchając m.in. utworów trzech klasyków wiedeńskich: Józefa Haydna, Wolfgang Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena oraz polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Violetta Putek - nauczyciel muzyki

NIECH ŻYJE BAL!!!

Dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci naszej szkoły. W tym roku szkolnym po feriach zimowych odbyła się zabawa karnawałowa.

Wspaniałą atmosferę wyczarował DJPRZEMO ze Szczecinka, który w brawurowy sposób poprowadził wspaniałą zabawę. Na parkiecie bawili się wspólnie uczniowie klas młodszych i starszych oraz dzieci oddziału przedszkolnego.

DJ inspirował wszystkich do szalonej, radosnej zabawy, którą urozmaicił licznymi konkursami z nagrodami. Były korowody, kółeczka, sztuczny śnieg, bańki mydlane, banknoty i srebrne confetti. Podczas zabawy na parkiecie pojawił się również Minionek.

W czasie przerwy dzieci otrzymały słodki poczęstunek i sok owocowy. Do dyspozycji obecnych na balu była również wspaniale zaopatrzona kawiarenka, przygotowana przez Radę Rodziców z pysznym ciastem i napojami.

Dziękujemy DJPRZEMO dzięki, któremu zabawa karnawałowa udała się jak nigdy i na długo pozostanie w pamięci dzieci i uczniów.

Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

Beata Laube - opiekun SUDZIEŃ KOTA

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I 18 lutego w poniedziałek obchodzili wspólnie światowy Dzień Kota, który oficjalnie przypadał dzień wcześniej.

W przygotowanych wcześniej „kocich” opaskach piosenką pt: „My jesteśmy kotki dwa” rozpoczęła się zabawa. Kotki piły mleczko ze spodeczków, śpiewały piosenki o kotkach w języku polskim, niemieckim i angielskim, słuchały i oglądały bajeczkę Stanisława Jachowicza „Chory kotek”, szukały poukrywanych myszek , bawiły się w tradycyjną zabawę „Uciekaj myszko do dziury” i odwrotnie niż to robią kotki zwijały włóczkę.

Cała zabawa zakończyła się wykonaniem prac plastycznych, oczywiście były to kotki.

Całą zabawę przygotowały i przeprowadziły: pani Iwona Łabęcka - bibliotekarz, pani Renata Piątkowska – wychowawczyni oddziału przedszkolnego i pani Anna Purgal – wychowawczyni klasy I.


OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019

Nasza szkoła zaangażowała się w międzynarodowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 11 - 15.02.2019r. Podczas tegorocznych obchodów zwróciliśmy uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do nauki, zabawy, zdobywania informacji oraz samorealizacji - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas korzystania z sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i przestrzeganiu ich praw. Zachęcaliśmy uczniów do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

W Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Iwinie zostały przeprowadzone następujące działania w ramach "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!":

1) na holu szkolnym przygotowano gazetkę dla uczniów i wszystkich pracowników szkoły pod hasłem "Bezpieczny Internet",

2) odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VII - VIII dotyczące zaprezentowania metod radzenia sobie i internetowym hejtem; uwrażliwiano młodych ludzi na problem obrażania w Internecie,

3) na zajęciach informatyki w klasach IV - VI poruszane były zagadnienia dotyczące niebezpiecznych kontaktów, cyberprzemocy oraz publikowania zdjęć bez pozwolenia osób, które przedstawiają,

4) na zajęciach informatyki w klasach IV - VIII wykorzystano materiały multimedialne zamieszczone na stronie saferinternet.pl,

5) po zaprezentowaniu materiałów edukacyjnych przeprowadzono pogadanki związane z prywatnością, niebezpiecznymi kontaktami w Internecie oraz cyberprzemocą, uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju krzyżówki i wykreślanki,

6) w dniach 11-12.02.2019r. na przerwach śródlekcyjnych uczniowie całej szkoły I - VIII uczestniczyli w quizie "Bezpieczny Internet", uczniowie wyróżniający się szczególną wiedzą, otrzymali nagrody rzeczowe.

W wyniku podjętych działań, przekazano młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. W tym roku skupiliśmy się na szacunku w sieci. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m. in. cyberprzemocą, hejtem, itp.

Laube Beata - nauczyciel informatyki


WALENTYNKI

W dniu 14 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.

Już od rana panował specyficzny, pełny uniesienia nastrój - zaobserwować można było piękny wystrój holu szkolnego, znaczącą ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Dekorację przygotowała pani Monika Stokowiec. Rada wolontariatu przygotowała sprzedaż baloników, drewnianych serduszek oraz walentynek wykonanych samodzielnie przez uczniów. Natomiast Rada Rodziców przygotowała w tym dniu loterię fantową walentynkową.

Takie słodkie święto nie mogło obejść się bez przepysznych wypieków naszych mam. Uczniowie klasy VI zorganizowali sprzedaż ciasteczek w kształcie serca. Można było również sprawdzić swoją wiedzę na temat tego dnia w QUIZIE WALENTYNKOWYM przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Ten dzień był okazją do podsumowania szkolnego konkursu WALENTYNKA SKO - opiekun SKO pani Violetta Putek wręczyła laureatom i wyróżnionym nagrody rzeczowe.

Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze - o miłości i pozwala zastanowić się nad nią, a w "drewnianym", symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie zadowolenie i radość.


DZIEŃ POPCORNU


MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ…

Tradycją szkoły stały się przedświąteczne spotkania organizowane dla mieszkańców, na których uczniowie pokazują swój kunszt aktorski wcielając się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów i innych bohaterów Jasełek.

Tegoroczna inscenizacja, która odbyła się 13 grudnia nie była klasycznym przedstawieniem betlejemskich wydarzeń. Była to podróż, w którą zabrał nas czarodziej, aby pokazać, jak ludzie spędzają święta.

W Krakowie mogliśmy zobaczyć skłóconą rodzinę, która zapomniała o modlitwie, a którą anioł zaprowadził do stajenki.

Po Poznaniu spacerowała kobieta wolna, ale przepełniona gniewem i wykluczająca Boga ze swojego życia, którą odmieniły słowa Maryi i dzieciątko, które wzięła w ramiona.

W Gdańsku żebrający ubogi, był świadkiem przybycia pasterzy do Jezusa i usłyszał, że nie jest sam na tym świecie, że ma kochającą wszystkich ludzi matkę – Maryję.

W Warszawie pod wpływem Najświętszej Panienki dokonał się cud przemienienia kochającego władzę polityka, który ujrzał królów składających dary nowonarodzonemu.

We Wrocławiu młodzi ludzie usłyszawszy Głos Boga postanowili ofiarować Jezusowi swoje serce, życie i siebie samych. Tam gdzie panoszyło się zło można było zobaczyć diabła, który uciekał na widok anioła i Matki Bożej niosących dobro, miłość i pokój.

Wszystkie sceny przeplatały piosenki świąteczne, pastorałki i kolędy w wykonaniu chórku.

Na scenie debiutowała uczennica klasy I Kasia Kacprzak, która wraz z koleżanką z klasy VIII wykonała niełatwą, ale jakże wymowną piosenkę pt. ‘Mario, czy ty wiesz…”.

„Boże Narodzenie to coś więcej niż prezent. Boże Narodzenie dokonuje się w sercu człowieka.”

I do serca wszystkich popłynęła „Kolęda dla nieobecnych” w wykonaniu Karoliny Balcer, Weroniki Bartnik i Zuzi Sztarbały – z klasy VIII.

”Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,

Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.”

Całe przedstawienie zakończyły złożone przez uczniów życzenia.

Wśród zaproszonych gości był wójt Gminy Grzmiąca, który podziękował uczniom za piękny występ, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie całej uroczystości.

Złożył on również wszystkim świąteczne życzenia. Przedstawiciele zaprzyjaźnionego ze Szkołą Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś” ze Szczecinka, którzy również oglądali przedstawienie wraz z życzeniami przekazali dla wszystkich uczniów słodki podarunek.

„Życzeń moc, darów stos, gdy choinki czas.

Wszystko co najlepsze jest gwiazdka dla nas ma.”

Iwona Łabęcka – nauczyciel religii


KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

"Rockowe lata dziewięćdziesiąte" to tytuł koncertu umuzykalniającego, który odbył się w naszej szkole 14 grudnia. Artyści z filharmonii koszalińskiej za pomocą dźwięków popularnych wówczas melodii, przenieśli nas trzydzieści lat w przeszłość.

Poznaliśmy krótką historię kariery takich artystek jak: Kasia Nosowska, Kayah, Edyta Bartosiewicz i Kasia Kowalska, których piosenki grane były w rozgłośniach na szczytach list przebojów. Usłyszeliśmy kultowe utwory, które śpiewane były wówczas przez całą Polskę. Mimo, że od tamtych czasów minęło już prawie trzydzieści lat utwory te są nadal popularne.

Violetta Putek


PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

W czwartek, 6 grudnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. W całej szkole unosił się korzenny zapach.

Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Koordynatorami „piernikowej akcji” były panie: Vioetta Putek, Anna Purgal i Celina Dziuba-Bartnik


MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA BASEN


ŻYWA LEKCJA FIZYKII I CHEMII

W dniu 03 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w pokazach fizyczno - chemicznych "Atomowi Naukowcy". Doświadczenia prezentował Pan Kamil Marzec, współpracujący z Politechniką Lubelską. Pokaz zawierał szereg doświadczeń z udziałem gazów takich jak butan, dwutlenek węgla, wodór lub hel. Był ogień i wybuchy!

Pan Kamil wszystkie doświadczenia omawiał i tłumaczył w bardzo przystępny dla uczniów sposób tak, aby mogli przyswoić najwięcej wiedzy. Byliśmy świadkami powstania piany chemicznej, wpływu helu na ludzie struny głosowe. Sami stworzyliśmy chmurę w słoju, zamroziliśmy warzywa, a nawet udało się nam zrobić całkiem sporą zadymę.

Takie lekcje są bardzo ciekawe i chętnie bierzemy w nich udział tym bardziej, że udział uczniów był dosłowny. Tak, tak, to uczniowie pod kontrolą naszego gościa wykonywali większość doświadczeń. Było SUPER!!!


„NA ANDRZEJKI W KOŃCU LISTOPADA ULAĆ COŚ Z WOSKU WYPADA”

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze świętem magii, czarów, … wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Również uczniowie naszej szkoły przeżyli wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów disco polo i muzyki współczesnej. Ten niezwykły czas miał miejsce w środę 28 listopada. W godzinach popołudniowych bawili się uczniowie klas starszych pod opieką swoich wychowawców.

Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość a następnie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Całość spotkania umilił przepyszny słodki poczęstunek oraz cukierki z wróżbami andrzejkowymi. Tego też dnia uczniowie uczestniczyli w andrzejkowej loterii fantowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolną Kasę Oszczędności.

Wspólne zabawy sprawiły wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Samorząd Uczniowski


ŻYCZLIWI SĄ WŚRÓD NAS

Tradycją Naszej szkoły stało się obchodzenie Dnia Życzliwości. W tym roku szkolnym hasłem przewodnim było: „ Życzliwi są wśród nas”.

Dzień rozpoczęliśmy prośbą do Pani Dyrektor o nieodpytywanie tego dnia. Na kolejnej przerwie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I i wykonały piosenkę „ Jak dobrze mieć rodzinę”, następnie wykonaliśmy „Słoneczko życzliwości”.

Rada Wolontariatu nie zapomniała w tym dniu o zwierzętach przebywających w schronisku – Wolontariusze zorganizowali sprzedaż cukierków z dobrym słowem. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup karmy.

Atrakcją tego dnia była zabawa „Weź dobre słowo i podaj dalej”- uczniowie obdarowywali siebie nawzajem jak również nauczycieli dobrym słowem.

Jak co roku zakończyliśmy ten dzień przy piosence Stanisława Sojki „Tolerancja” i przekazaniu sobie iskierki życzliwości.


MUZYKA BEZ GRANIC

Od kilku lat cyklicznie w naszej szkole odbywają się pod patronatem Filharmonii Koszalińskiej audycje umuzykalniające dla uczniów klas I - VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego. Każdy koncert w szkole jest próbą zaszczepienia miłości do muzyki oraz zachętą do gry na instrumentach muzycznych.

16 listopada wystąpili bracia Klepczyńscy z programem muzycznym "Muzyka bez granic". Pan Tomasz Klepczyński grał na klarnecie i klarnecie basowym. Natomiast pan Jakub Klepczyński grał na puzonie.

Poprzez słuchanie wspaniałych dzieł muzyki klasycznej, ale też rozrywkowej i filmowej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych, często nieznanych faktów z życia twórców i wykonawców muzyki.

To kolejny koncert realizujący hasło - edukacja poprzez sztukę.

Samorząd Uczniowski


"Ta, co nie zginęła..."

OBCHODY 100 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Rok 2018 jest szczególny dla nas Polaków, ponieważ obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości. W całej Polsce odbywa się szereg uroczystości dla upamiętnienia tego wyjątkowego w naszej historii zdarzenia.

W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi uczniowie w październiku wzięli udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole. Akcja realizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek okolicznościowych.

Z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy III wykonali własne teczki tematyczne. Ich lapbooki dotyczyły zagadnień związanych z Polską - tradycje, stroje ludowe, stolice Polski, symbole narodowe, sławni Polacy, krainy geograficzne, ważne wydarzenia historyczne. Trzecioklasiści swoją wiedzą i wykonaną pracą postanowili podzielić się z innymi kolegami i koleżankami. W swojej klasie zorganizowali wystawę lapbooków. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami multimedialnymi "Sławni Polacy", "Postać Józefa Piłsudskiego", itp.

Zwieńczeniem działań była uroczystość, która odbyła się 9 listopada 2018r. W tym dniu uczniowie byli odświętnie ubrani, dodatkowo każdy z nich miał biało - czerwony kotylion. W szkole zabrzmiały pieśni patriotyczne takie, jak: "Piechota", "Idą leśni" oraz "Przybyli ułani pod okienko". Chętni uczniowie czytali samodzielnie przez siebie ułożone życzenia dla Polski.

Następnie dokonano zakopania "Kapsuły czasu", do której włożono: dawne zeszyty uczniów, kilka numerów szkolnego czasopisma informacyjnego "Marysieńka", informator z okazji 50 - lecia szkoły, piłeczkę do unihokeja, medal, itp.

Cała społeczność szkoły w biało - czerwonym pochodzie przemaszerowała przez miejscowość Iwin.

Uczniowie klasy III zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w krakowiaku.

O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy uroczyści 4 - zwrotkowy hymn narodowy w asyście sztandaru szkoły.

Beata Laube


LAPBOOK Z OKAZJI STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Lapbook, to własnoręcznie wykonana książeczka tematyczna.

Jest czymś w rodzaju teczki, w której zgromadzone są wiadomości na określony temat. Wszystkie informacje umieszczone są w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach. Lapbook coraz częściej towarzyszy nam podczas nauki. Z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy III wykonali własne teczki . Ich lapbooki dotyczyły zagadnień związanych z Polską – tradycje, stroje ludowe, stolice Polski, symbole narodowe, sławni Polacy, krainy geograficzne, ważne wydarzenia historyczne.

Trzecioklasiści nie poprzestali na wykonaniu teczek.

Swoją wiedzą i wykonaną pracą postanowili podzielić się z innymi kolegami i koleżankami. W swojej klasie zorganizowali wystawę lapbooków.

Pomysł tworzenia lapbooków bardzo spodobał się trzecioklasistom.

Wychowawca – Violetta Putek


WIBRAFON I PRZYJACIELE


BIEG Z OKAZJI 100- LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Poprzez ukazanie wartości sportu nasza szkoła godnie uczciła 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 30 października został zorganizowany bieg, w którym uczestniczyli uczniowie klas II-IV.

Oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych uczniów młodzi biegacze mogli wykazać się przestrzeganiem zasad „fair play”.

W grupie młodszej, klas II i III

Dziewczęta:

1. Zuzanna Łukaszewska

2. Agata Szewczyk

3. Wiktoria Kondek

Chłopcy:

1. Dominik Bartnik

2. Marcin Paszyński

3. Jakub Wasiak

W grupie starszej, klas IV i V zwyciężyli:

Dziewczęta:

1. Magda Trawińska

2. Sandra Mejer

3. Paulina Łukaszewska

Chłopcy:

1. Jacek Łukaszewski

2. Mateusz Wiczkowski

3. Wiktor Łukaszewski

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


GMINNY KONKURS ,,PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ”

30 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Gminnym Konkursie ,,Profilaktyka Uzależnień”. Celem konkursu jest uświadomienie młody ludziom skutków zażywania niedozwolonych substancji , palenia tytoniu oraz picia alkoholu.

Uczniowie klas IV-VI zmagali się z zadaniami z zakresu znajomości przepisów prawa o przeciwdziałaniu narkomanii i alkoholizmowi. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tą tematyką.

Klasa VII i VIII przygotowały scenkę dramową pt.: ,,W niewoli” uświadamiającą jak wiele można stracić popadając w zgubne nałogi. Jak niebezpieczne jest w młodym wieku eksperymentowanie z …..

Drużyny mogły wywalczyć dla swojej szkoły nagrody pieniężne ufundowane przez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

„My się szkoły nie boimy,

choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy,

bo nauki nadszedł czas"

Dnia 25 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem – testem. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością.

Do zadań, które mieli wykonać uczniów należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończonej prezentacji rodzice i zaproszeni gości zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Podczas programu artystycznego mali aktorzy wykazali się wiedzą na temat bajek i baśni. Zaśpiewali jak należy obchodzić się z książką i rozwiązali zagadki. Dzięki tym umiejętnością zostali uznani za pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez Dyrekcję szkoły.

Na zakończenie uroczystości pierwszaki zostały hojnie obdarowane przez Radę Rodziców oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, od których otrzymali piękne życzenia. Wyjątkowy dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Uroczystość przygotowały pani Iwona Łabęcka, Anna Purgal i Anna Sekuła.


PODSUMOWANIE AKCJI GANG SŁODZIAKÓW

Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspierając inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych przysłała miedzy innymi do naszej szkoły maskotki Słodziaków i książki o przygodach Gangu Słodziaków. W związku z tym każde dziecko z klas I – III otrzymało broszurkę (mini album) motywujący do czytania w domu i zbierania w sposób uczciwy podpisów rodziców potwierdzających czytanie głośne lub ciche dowolnych tekstów. Po wypełnieniu broszurek dzieci przynosiły je do szkoły i otrzymywały naklejki oraz nowe mini albumy.

W czwartek 18 października w naszej szkole podsumowaliśmy całą akcję. Uczniowie z klasy III głośno przeczytali swoim młodszym kolegom i koleżankom jedną z historii, jaka przydarzyła się bohaterowi gangu Słodziaków.

Następnie pani dyrektor Alicja Trzaskowska wręczyła Słodziaki tym uczniom, którzy najaktywniej włączyli się do akcji i otrzymali najwięcej naklejek. Kulminacyjnym punktem było kolorowanie wybranego Słodziaka przez uczniów poszczególnych klas.

Pomimo tego, że akcja się zakończyła zachęcamy wszystkich uczniów do czytania.

TEN KTO CZYTA KSIĄŻKI DUŻO WIĘCEJ WIE!


BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE

BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Jest w roku taki dzień, w którym uczniowie w szczególny sposób wyrażają swoją wdzięczność i uznanie dla pracy nauczycieli, a ci z kolei udają, że zapomnieli sprawdzić pracę domową. Tym dniem jest Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku święto to obchodzone było w naszej szkole 12 października. Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście: zastępca Wójta Gminy Grzmiąca, pan Krzysztof Oleś, przedstawiciele Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś” ze Szczecinka, emerytowani pracownicy szkoły oraz Rada Rodziców.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas III-VII pod kierunkiem pań Violetty Putek i Karoliny Lachowskiej-Majchrzak. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Alicja Trzaskowska, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie i wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Ze słowami uznania dla pedagogów i ich pracy wystąpili również obecni na akademii goście.


OLIMPIADA GIER I ZABAW

Z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu, 25 września w szkole odbyła się Olimpiada Gier i Zabaw dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.

Olimpiada rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem. Rozgrzewkę dzieci przeprowadziła Pani Ewa Owczarska , która wspaniale przygotowała maluchy do właściwej części imprezy, czyli konkurencji sprawnościowo - ruchowych. Uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach, podczas których mieli okazję wykazać się swoją sprawnością i doskonale się bawić.

Po zmaganiach w konkurencjach nastał moment podsumowania. Wszyscy bez wyjątku zostali zwycięzcami i otrzymali zdrowy poczęstunek. Był to niesamowity dzień, pełny sportu i radości.

Imprezę przygotowały: Pani Renata Piątkowska, Celina Dziuba Bartnik, Violetta Putek, Anna Purgal oraz Ewa Owczarska.


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

21 września nasza szkoła wzięła udział w jubileuszowej 25 już Akcji Sprzątanie świata – Polska. Tegoroczne hasło to: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej", a jej celem było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I - IV uczyli się, jak prawidłowo segregować odpady, a następne swoją wiedzę sprawdzili w terenie oczyszczając okolice szkoły i teren Iwina z niechcianych śmieci.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystością na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2018/2019.

Nowe przedmioty, nowi nauczyciele, nowe wyzwania.

Pamiętajmy, że każdy dzień przybliża nas do kolejnych wakacji!:)