Z ŻYCIA SZKOŁY


ROK SZKOLNY 2022/2023

NASZE OSIĄGNIĘCIAAKCJEINNOWACJE

CZYTANIE NA POLANIE

W środę 14 czerwca uczniowie klas I-VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego oraz nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytanie na Polanie 2023. Wszyscy udali się z kocami na boisko szkolne, aby przy sprzyjającej pogodzie zagłębić się w lekturze.

Z okazji tak ważnego wydarzenia zaproszeni zostali goście, którzy czytali najmłodszym. Dziękujemy pani Aleksandrze Lachowskiej – Zastępcy Wójta Gminy Grzmiąca oraz pani Aleksandrze Półtorak – Tomeckiej - Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek za poświęcony czas.

Iwona Łabęcka - bibliotekarz

czytanie na polanie czytanie na polanie czytanie na polanie czytanie na polanie czytanie na polanie czytanie na polanie czytanie na polanie czytanie na polanie

AKADEMIA UNIHOKEJA

W dniu 14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie Wójt Gminy Grzmiąca Pan Patryk Makowski wręczył zawodnikom Akademii Unihokeja nowe stroje sportowe, piłeczki oraz kije do gry. Młodzieżowa sekcja Klubu UKS Uni – hok Grzmiąca dzięki wsparciu gminnego projektu mogła rozpocząć treningi. Opiekunem sekcji jest Pani Celina Dziuba – Bartnik. Pani Dyrektor Monika Stokowiec podsumowała wyniki sportowe naszej szkoły i wręczyła pamiątkowe dyplomy zawodnikom Szkolnego Koła Sportowego.

Mirosław Owczarski

zdjęcie pamiątkowe


PIKNIK RODZINNY W IWINIE

W ramach obchodów Dnia Dziecka 12 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jego organizatorami byli: Gmina Grzmiąca, Przewodniczący Rady Gminy - - pan Marek Bulczak, Sołectwo Iwin i Sołectwo Przeradz oraz Rada Rodziców. Jak zawsze wsparli nas myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś” ze Szczecinka oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinku, Komenda Powiatowa Policji, DJ Przemo i strażacy z OSP w Starym Chwalimiu.

Piknik rozpoczął się mini koncertem w wykonaniu uczniów uczestniczących w zajęciach muzycznych organizowanych na terenie naszej szkoły. Wśród repertuaru znalazły się stare szlagiery, jak i najnowsze przeboje – dla każdego coś miłego. Następnie myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś” przeprowadzili konkurs wiedzy przyrodniczej, a przy okazji podzielili się z nami wieloma ciekawostkami na temat życia zwierząt. Później – dla każdego coś miłego. Na przyszkolnym boisku – dzięki panu Markowi Bulczakowi - czekał na dzieci dmuchany zamek, słodki poczęstunek, lemoniada, wata cukrowa, popcorn oraz kiełbaski z ogniska. O zabawę i dobrą muzykę zadbał niezawodny DJ Przemo. Chętni mogli zajrzeć do wozu strażackiego i policyjnego, a nawet spróbować przejść po linii prostej w alkogoglach. Uczniowie rywalizowali w międzyklasowcyh rozgrywkach unihokeja i przeciąganiu liny.

Piknik okazał się być niezwykle udanym przedsięwzięciem, a my jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie.

Karolina Lachowska - Majchrzak

piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny piknik rodzinny

WYCIECZKA DO KOSZALINA NA BASEN I DO PAPUGARNI

przyjazd do Koszalina basen papugarnia papugarnia papugarnia papugarnia papugarnia

GMINNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

29 maja w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbył się II Gminny Konkurs Języka Polskiego „Mali Mistrzowie Języka” przeprowadzony pod patronatem Wójta Gminy Grzmiąca – Pana Patryka Makowskiego. Wzięło w nim udział sześć drużyn z Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz dwie ze Szkoły Podstawowej w Iwinie. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klas IV – VI oraz VII – VIII. W kategorii klas młodszych zwyciężyła drużyna z Grzmiącej (reprezentacja SP Iwin – Katarzyna Kacprzak, Laura Rydz i Maja Kopczyńska – zajęła 3. miejsce), natomiast wśród klas starszych triumfowali uczniowie naszej szkoły (Alicja Kreft, Wiktoria Pietrzak, Mariusz Kwiring). Ogromne podziękowania kierujemy do sponsorów Konkursu: Pana Patryka Makowskiego – Wójta Gminy Grzmiąca, Pana Marka Bulczaka – Przewodniczącego Rady Gminy Grzmiąca oraz firmy Eko Energia Grzmiąca, dzięki którym możliwy był zakup nagród dla uczestników konkursu.

Karolina Lachowska - Majchrzak

Część I konkursu - test językowy Część I konkursu - test językowy rozdanie nagród rozdanie nagród rozdanie nagród Zwycięska drużyna w kategorii klas VII-VIII Zwycięska drużyna w kategorii klas IV-VI

DZIEŃ MATKI

W dniu 30 czerwca w naszej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I wierszem i piosenką podziękowały swoim mamom. Po części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Występy dzieci dostarczyły zebranym mamom wiele wzruszeń i radości.

Renata Piątkowska

dzień matki dzień matki dzień matki dzień matki

POLA NADZIEI

15 maja 2023 roku Wolontariusze działający w Radzie Wolontariatu wraz z opiekunem kolejny raz brali udział w Polach Nadziei. Tego dnia kwestowałyśmy na ulicach Szczecinka.

wolontariat

OBCHODY 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia w SP w Iwinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Został on przygotowany przez uczniów klas II-VI pod opieką pań: Anny Purgal, Celiny Dziuby-Bartnik i Karoliny Lachowskiej-Majchrzak.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego w asyście sztandaru szkoły. Następnie w krótkiej inscenizacji uczniowie zaprezentowali okoliczności uchwalenia Konstytucji i jej znaczenie dla ówczesnej Polski. Część artystyczną wzbogaciły patriotyczne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

Karolina Lachowska - Majchrzak

OBCHODY 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA OBCHODY 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA OBCHODY 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA OBCHODY 232. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJAi

CAŁA POLSKA MALUJE GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASU

W marcu uczniowie klasy II pod opieką wychowawcy-Anny Purgal przyłączyli się do akcji Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów, aby im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami. Uczniowie stworzyli piękne laurki, tworząc w ten sposób wirtualną MEGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski. W maju otrzymaliśmy Certyfikat strażników lasów, który jest podziękowaniem za zaangażowanie w działania na rzecz ochrony lasów.

certyfikat strażników lasu

FESTIWAL NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki i dyplomy za udział w Festiwalu Niepodległości na Pomorzu Zachodnim. Organizatorem Festiwalu był Wojewoda Zachodniopomorski we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie i Archiwum Państwowym w Szczecinie. Celami Festiwalu było: propagowanie wśród dzieci wartości patriotycznych, tradycji niepodległościowej, wiedzy o polskich symbolach narodowych i miejscach pamięci obecnych w przestrzeni publicznej, włączanie nauczycieli, dzieci i rodziców w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opiekunem uczniów była Pani Alicja Trzaskowska.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Boguckiemu Wojewodzie Zachodniopomorskiemu za przekazanie nagród i dyplomów.

Samorząd Uczniowski

wręczenie nagród festiwal niepodległości wręczenie nagród festiwal niepodległości festiwal niepodległości nagrodzeni plakat festiwal niepodległości

DZIEŃ ZDROWIA

Dzień zdrowia uczciliśmy w naszej szkole przygotowaniem przez poszczególne klasy zdrowego posiłku. Dodatkowo chętni uczniowie mogli się sprawdzić w quizie - próba smaku., zgadnij co zdrowego jesz. Wszyscy doskonale się bawili, choć nie każdemu udało się rozpoznać właściwy smak.

dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia dzień zdrowia

PASOWANIE NA CZYTELNIKA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Uczniowie klasy pierwszej od początku roku szkolnego poznawali literki, uczyli się czytać. Nadszedł więc czas, żeby zostali pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. W czwartek 20 kwietnia musieli wykazać się swoimi umiejętnościami i znajomością zasad dotyczących korzystania z biblioteki szkolnej a także doskonałą wiedzą, jak dbać o książki. Dlatego złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika

ROZSTRZYGNIĘCIE II GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO – GRUPA MŁODSZA

W dniu 30 marca 2023 r. uczniowie z klasy I, II i III uczestniczyli w II Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Natura wokół nas”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Grzmiącej. Jury w składzie: Pani Anna Wójcik, Pani Celina Regulska i Pani Jowita Okurowska ogłosiło z naszej szkoły laureatami następujących uczniów: Aleksandrę Jasudowicz – uczennicę klasy II, Hannę Cieślińską – uczennicę klasy III i Igora Wieczorka – ucznia klasy II. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Stefek i Marek Pluto – Prądzyński z klasy II oraz Maja Panecka i Kasjan Osiński z klasy I. Gratulujemy!!!

Alicja Trzaskowska

konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Tradycyjnie ten dzień obchodziliśmy w niecodzienny sposób. Najpierw uczniowie klasy I, II i III przygotowali plakaty o wiośnie, które ozdobiły hol szkoły. Później odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Natura wokół nas”, którego wyniki przedstawiają się następująco:

kategoria – klasy I – III :

I miejsce – Aleksandra Jasudowicz – klasa II

II miejsce – Tomasz Stefek – klasa II

III miejsce – Maja Panecka – klasa I

kategoria – klasy IV – VI :

I miejsce – Anna Jasudowicz – klasa IV

II miejsce – Marcin Paszyński – klasa VI

III miejsce – Katarzyna Kacprzak – klasa V

kategoria – klasy VII – VIII:

I miejsce – Mariusz Kwiring – klasa VIII

II miejsce – Wojciech Balcer – klasa VII

Po konkursie klasy IV – VIII wzięły udział w quizie z języka angielskiego i języka niemieckiego. Potem odbyło się pierwsze w tym roku ognisko i pieczenie kiełbasek.

Całą imprezę zakończyliśmy oficjalnym pożegnaniem zimy, a powitaniem wiosny przez spalenie Marzanny.

konkurs recytatorski plakaty wiosna marzanna wykonanie plakatów OBCHODY DNIA MATEMATYKI

14 marca, corocznie, przypada Światowy Dzień Matematyki, obchodzony jako dzień liczby pi. Z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i dzięki patronowi merytorycznemu e-math.pl w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Matematyki 2023. Hasłem tegorocznych obchodów jest „Zainwestuj w matematykę”. W tym dniu uczniowie klasy II i III rozegrali turniej warcabowy. Gra pełna była emocji i zdrowej rywalizacji. Uczestnicy wykazali się znajomością zasad i umiejętnością myślenia strategicznego. Zwycięzcą został niepokonany Miłosz Dylewski. Natomiast podczas zajęć wychowania fizycznego odbyły się matematyczne wyścigi rzędów. Zawodnicy wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim sprawnością rachunkową.

Uczniowie klas starszych świętowali na zajęciach matematyki. Doskonali spostrzegawczość i sprawność rachunkową grając Kartami Grabowskiego w „Sokole oko” oraz „Manewry”. Rozwijali umiejętności mnożenia i koncentracji w grze „Polowanie na muchy”. Uczniowie klasy VII rozwiązywali zadania – zagadki dotyczące ekonomii, inwestycji i spółek akcyjnych. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć zabawy matematyką. Natomiast zadaniem najstarszych uczniów było ułożenie rymowanek wspomagających zapamiętywanie tabliczki mnożenia.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazanie jasnej strony tej nauki.

Beata Laube – nauczyciel matematyki SP Iwin

dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki

WARSZTATY O KAKTUSACH I SUKULENTACH

Dziś klasy 1-4 uczestniczyły w warsztatach o kaktusach i sukulentach. Prowadził je mgr inż. Paweł Kaźmierski z Ogrodu Botanicznego z Niegoszczy. Po interesującej prelekcji o miejscach, warunkach występowanie i możliwościach uprawy każdy z uczniów mógł przygotować właściwe podłoże i posadzić swojego wybranego sukulenta. Dziękujemy za wspaniałe, nowe doświadczenie.

warsztaty o kaktusach i sukulentach warsztaty o kaktusach i sukulentach warsztaty o kaktusach i sukulentach warsztaty o kaktusach i sukulentach warsztaty o kaktusach i sukulentach

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Przygotowujemy się do najważniejszych świąt w roku- Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej szkole po 10 letniej przerwie odbyły się rekolekcje Wielkopostne. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z księdzem w szkole. Dziękujemy ojcu Pawłowi, który przyjechał do nas z południa Polski, aby głosić Słowo Boże wśród młodych, a także dziękujemy księdzu proboszczowi z parafii w Wierzchowie ( do której należy nasze szkoła) za umożliwienie uczestnictwa uczniom, nauczycielom w Wielkopostnym spotkaniu z Jezusem.

Po dwu dniowych naukach cała społeczność szkolna mogła zaangażować się we Mszy Świętej podsumowującej czas rekolekcji.

Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję, że zarówno Msza Święta, jak i nauki rekolekcyjne wrócą do kalendarza wydarzeń w szkole.

nauki rekolekcyjne nauki rekolekcyjne nauki rekolekcyjne Msza święta na zakończenie rekolekcji Msza święta na zakończenie rekolekcji Msza święta na zakończenie rekolekcji

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

W dniu 08 marca w naszej szkole uczniowie świętowali Dzień Kobiet i Mężczyzn. Uczniowie klas starszych IV – VIII na zajęciach matematyki wykonywali na geoplanach bukiety matematyczne. Natomiast na dwóch pierwszych przerwach wszyscy uczniowie wykonywali plakaty z życzeniami dla dziewczynek i chłopaków. Dziewczynki i chłopcy obdarowywali się okolicznościowymi laurkami wykonanymi własnoręcznie.

Samorząd Uczniowski i Rada Wolontariatu

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

KIERMASZ WALENTYNKOWY

8 lutego 2023r. w naszej Szkole odbył się kiermasz walentynkowy. Organizatorami byli Rada Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Większość gadżetów przygotowali własnoręcznie nasi wolontariusze. Zebrane fundusze zostaną przekazane dla Kasi i Wojtka z Fundacji „Złotowianka”. Dzięki takiemu wsparciu Kasia i Wojtuś będą mieli szansę dalszej diagnozy i uczestniczenia w turnusach rehabilitacyjnych – taka forma terapii bardzo wspomaga ich rozwój psychoruchowy. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji!

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Kiermasz walentynkowy dla Kasi i Wojtka Kiermasz walentynkowy Kiermasz walentynkowy Kiermasz walentynkowy Kiermasz walentynkowy Kiermasz walentynkowy

31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

29 stycznia najpiękniejsza orkiestra świata zagrała w Szkole Podstawowej w Iwinie – tu bowiemodbył się 31 Finał WOŚP. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, a zgromadzone środki zostały przekazane na sprzęt medyczny i laboratoryjny do walki z sepsą.

Podczas Finału odbywały się licytacje ufundowanych przez sponsorów gadżetów, voucherów, obrazów czy wyrobów jubilerskich. Wydarzenie uświetniły również występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Iwinie oraz dzieci i młodzieży uczestniczących w pozalekcyjnych zajęciach muzycznych organizowanych przez Gminę Grzmiąca. O oprawę muzyczną zadbali: DJ Monik, zespół Fortel oraz Kris Talisman. Uczestnicy Finału mogli również skorzystać z licznych kawiarenek zorganizowanych przez współorganizatorów imprezy. Tradycyjnie też Finał zakończył się symbolicznym „światełkiem do nieba”

W tym roku dzięki ofiarności i wielkim sercom mieszkańców Gminy udało się zebrać 24 551,99 zł, z czego ponad 12 tysięcy podczas licytacji.

Sponsorami 31 Finału byli:

 • Klub Aqua sfera ze Szczecinka,
 • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Joanna Łuczak,
 • Atelier Dorota Czutro,
 • Salon Kosmetyczny – Magdalena Nasiadka,
 • Kwiaciarnia „Stokrotka” ze Szczecinka,
 • Sklep „Słodki Sen” ze Szczecinka,
 • Atelier Piękna „Motyli dotyk” – Elżbieta Łobaczewska
 • Szwalnia „Len Love” – Monika Cichosz,
 • Ilona Kozińska Photography,
 • Natalia Szczepańska Fotografia,
 • Stowarzyszenie „Wspólnie”,
 • Wójt Gminy Grzmiąca – Pan Patryk Makowski,
 • Nail Love- Celina Mazurek-Kawczyńska,
 • Sklep jubilerski Piotr Szuper-Kobus,
 • MajoArt – Paweł Majchrzak,
 • Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” ze Szczecinka,
 • Firma „Soki na zdrowie” - Magdalena Pieńkowska,
 • Firma Bracka Gorlik s.c. z Parsęcka,
 • Pasieka Stelmaszyńscy – Szymon Stelmaszyński,
 • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Daf”,
 • Pani Agnieszka Gocałek,
 • Pani Joanna Adaśko,
 • Pani Anna Kubiak,
 • Pani Kamila Kamińska,
 • Pani Beata Dziuba
 • Pani Elżbieta Kucharska,
 • Pani Emilia Stefek,
 • Pani Renata Ziółkowska,
 • Państwo Małgorzata i Zbigniew Wilk,
 • Państwo Wanda i Władysław Lachowscy,
 • Państwo Joanna i Sebastian Bonkowscy,
 • Państwo Anna i Paweł Trojanowscy,
 • Pan Marek Bulczak,
 • Pan Lech Jóźwiak,
 • Pan Arkadiusz Pawłowski,
 • Pan Robert Kościan,
 • Pan Krzysztof Żelazowski,
 • Pani Krystyna Pacholczyk,
 • pracownicy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie.
 • Organizatorzy i współorganizatorzy 31 Finału:

 • Ochotnicza Straż Pożarna z Grzmiącej,
 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie,
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Iwinie,
 • Gmina Grzmiąca,

 • Koło Gospodyń Wiejskich „Wesołe Babeczki” z Grzmiacej,
 • Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” ze Szczecinka,
 • Sołectwo Radomyśl,
 • Sołectwo Iwin,
 • Sołectwo Przeradz,
 • Stowarzyszenie „Wspólnie”,
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Kusowa,
 • Szkolne Koło Wolontariatu „Otwórz serce”,
 • Uczniowski Klub Sportowy „UNI-HOK”,
 • DJ Monik,
 • Kris Talisman,
 • Zespół „Fortel”.
 • Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację Finału.

  Karolina Lachowska - Majchrzak

  WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP

  ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNYCH KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

  W styczniu w Szkole ogłoszono dwa szkolne konkursy matematyczne – dla uczniów klasy IV i V „Rymowanka matematyczna”, a dla uczniów klasy VI, VII i VIII „Rebus matematyczny”. Celem konkursów było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, popularyzowanie zabawowej formy nauczania poprzez tworzenie tekstów literackich lub rebusów, rozwijanie wyobraźni, postaw twórczych oraz pobudzanie naturalnej ekspresji. Na konkurs dla uczniów klas IV – V wpłynęła tylko jedna praca, a na drugi – tylko trzy prace. W dniu 09.02.2023r. Komisja konkursowa dokonała oceny prac.

  Wyniki konkursu „Rymowanka matematyczna” – wyróżnienie otrzymała Anna Jasudowicz z klasy IV.

  Wyniki konkursu „Rebus matematyczny” – I miejsce Zuzanna Łukaszewska kl. VII, II miejsce – Klaudia Mejer kl. VII i III miejsce Agata Szewczyk kl. VII.

  Laureaci otrzymali dyplomy i upominki okolicznościowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

  Beata Laube – organizator konkursów

  Agata Szewczyk Klaudia Mejer Zuzanna Łukaszewska Laureaci szkolnych konkursów matematycznych

  ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Deszcz baniek mydlanych Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Wspólne zdjęcie pamiątkowe Zabawa ruchowa - czas tunelu Zabawa z chustą animacyjną

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – TURNIEJ UNIHOKEJA

  W dniu 28.01.2023 roku sympatycy unihokeja rozpoczęli obchody Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy turniejem w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Wiek nie miał znaczenia wśród uczestników,udział wzięli byli jak i obecni uczniowie, wychowankowie szkoły w Iwinie oraz zaproszeni goście.

  W turnieju brały udział zespoły: Sonia Bary, Emeryci, Chomontek, Gregory oraz Bobery.

  Rywalizację rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Stokowiec witając wszystkich i życząc sportowej atmosfery. W obecności kibicujących rodziców zespoły rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców, a po zakończonym finale wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z rąk Pani Dyrektor oraz starszych zawodników. Już dzisiaj możemy zaprosić wszystkich na kolejny turniej unihokeja i 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Iwina.

  Mirosław Owczarski

  Wspólne zdjęcie pamiątkowe

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  20 stycznia 2023r. dzieci z oddziału gościły swoje Babcie i swoich Dziadków. Wszystkie wnuki zaprezentowały się w programie artystycznym. Następnie Babcie zostały zaproszone do zabawy z piosenką „Babciu, zrób to co ja”. Po występach dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Przy wspólnym poczęstunku wnuki spędziły z Dziadkami miłe chwile. Dzień ten dostarczył wielu wzruszeń, nie jednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku.

  Renata Piątkowska

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  LEĆ KOLĘDO…

  „Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr!

  Leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić …."

  Te słowa towarzyszyły tegorocznemu przedświątecznemu spotkaniu w naszej szkole. Tradycyjnie przedstawienie jasełkowe po krótkiej przerwie znów powróciło. W czwartkowe popołudnie, 15 grudnia gościliśmy władze Gminy Grzmiąca, Radnych, Sołtysów okolicznych miejscowości, Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” a także naszego nowego Proboszcza. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy swoją obecnością pokazali, jak ważną rolę w społeczności lokalnej odgrywa szkoła, która z okazji dorocznych świąt potrafi zgromadzić tak wiele zaprzyjaźnionych osób.

  Na tle przepięknych dekoracji uczniowie klas VI i VII przedstawili historię biblijną od zwiastowania, poprzez spotkanie Maryi ze świętą Elżbietą, poszukiwanie przez Józefa schronienia w zatłoczonym w tym czasie Betlejem, narodzenie Dzieciątka, wizytę pasterzy i królów, którzy poszukiwanie nowonarodzonego władcy rozpoczęli od wizyty u Heroda. Przedstawienie uzupełniały piosenki adwentowe, pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów klas II-V. Wspaniałym akcentem i dopełnieniem całej uroczystości, a zarazem prezentacją umiejętności i wytrwałej pracy były występy uczniów, którzy grają na instrumentach: Oli, która gra na saksofonie, Ani na skrzypcach, Kuby na akordeonie i Mariusza na keyboardzie. Brawa uzyskali również p. Dyrektor i nauczyciele, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Skrzypi wóz…”. Wszyscy przybyli goście otrzymali wraz z życzeniami drobny upominek – świąteczny pierniczek wykonany przez uczniów klasy VII.

  W tym dniu również zostały wręczone nagrody dla zwycięzców Gminnego Konkursu na Kartkę Świąteczną.

  Odbył się również kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele charytatywne.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wieczoru.

  leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22

  SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OSP

  13 grudnia w naszej szkole gościliśmy Pożarną z Krosina i Storkowa. Strażacy uczyli i przypominali uczniom co należy zrobić gdy ktoś straci przytomność, zasłabnie, zakrztusi się, bądź ulegnie wypadkowi. Nauki udzielania pierwszej pomocy nigdy za wiele. Każdy, od przedszkolaka po panią dyrektor, mógł spróbować swoich sił w wykonaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Po teorii i praktyce dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III z ogromnym zachwytem oglądały wozy strażackie. Wśród edukujących dziś strażaków byli absolwenci naszej szkoły. Niezwykle miło patrzeć na swoich byłych i obecnych uczniów zaangażowanych we wspólne działania.

  Serdecznie dziękujemy Gminnemu Komendantowi OSP panu Przemysławowi Kozij za zorganizowanie zajęć edukacyjnych.

  Jowita Okurowska – pedagog szkolny

  spotkanie z OSP spotkanie z OSP

  MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO!

  Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w Szkole W tym wyjątkowym dniu, pojawili się uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajkowego. Tradycyjnie jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą specjalnego Mikołaja – Wójta Gminy Grzmiąca pana Patryka Makowskiego.

  Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

  Samorząd Uczniowski

  Specjalny Mikołaj obdarowuje milusińskich Zdjęcie pamiątkowe Prezent upominkowy dla pracowników szkoły od Mikołaja Mikołajkowe szaleństwo

  WYJAZD DO GRZMIĄCEJ

  W piątek 02 grudnia uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w zajęciach związanych ze sztuczną inteligencją zorganizowanych w Zespole Szkół w Grzmiącej w ramach Laboratoria Przyszłości. Zrealizowane zajęcia były dla uczniów okazją do odkrywania technologii i rozwijania nowych zainteresowań.

  Beata Laube

  laboratorium przyszłości laboratorium przyszłości laboratorium przyszłości laboratorium przyszłości

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  W dniu 18 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie akcji jest proste: „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

  Człowiek warty jest tyle, ile czyni dobrego. O tym z pewnością pamiętali uczniowie oraz wszystkie osoby, które wsparły nasze działania. W tym dniu zorganizowany został charytatywny kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie młodego mieszkańca Szczecinka Filipa Pawełka, który potrzebuje kosztownego leczenia. Dzień Życzliwości w szkole to także „Poczta życzliwości” oraz plakat „Co można komuś dać, a to nic nie kosztuje”. Zgodnie z tradycją dzień zakończył się iskierką życzliwości, którą przekazała sobie cała społeczność szkolna.

  W tegorocznym Dniu Życzliwości na pewno udało się wywołać wiele pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, zawsze do nas wraca. W naszej codzienności kierujmy się sentencją: „Dobre słowa i drobne uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego”. Promujmy zatem życzliwość i zarażajmy nią innych.

  Samorząd Uczniowski

  dzień życzliwości dzień życzliwości dzień życzliwości dzień życzliwości

  PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

  W piątek, 28 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny oraz wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

  Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała pani Monika Stokowiec – Dyrektor Szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Ukoronowaniem aktu pasowania było złożenie przez rodziców podpisów w Księdze Pamiątkowej oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów dla pierwszaków. Tego dnia pierwszoklasiści otrzymali dużo różnorodnych upominków. Po uroczystym apelu uczniowie klasy I wraz z wychowawcą i rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek. Na pewno uczniowie klasy I będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom”.

  Samorząd Uczniowski

  pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia

  Lodówka turystyczna, kontener dla kota, walizka, odkurzacz, węglarka i taczka dla lalek to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka. 28 października w naszej Szkole nie sposób było się nie uśmiechnąć, idąc korytarzem i widząc przejawy kreatywności uczniów, którzy tego dnia książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli we wszystkim innym od standardowego „tornistra”. Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Czy było zabawne – oczywiście! I o to chodziło? Wszystkim. Którzy przyczynili się do zwiększenia poziomu ogólnej radości, serdecznie dziękujemy!

  Jowita Okurowska

  dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka

  III MIĘDZYNARODOWA PRZERWA NA CZYTANIE

  24. 10. 2022 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny akcja "Przerwa na czytanie". Była to już III Międzynarodowa edycja bicia rekordu osób czytających podczas przerw.

  Czytanie odbyło się w dwojaki sposób: w klasach 1-3 i oddziale przedszkolnym stworzono tzw. Strefy Czytania. Tego dnia nauczyciele i zaproszeni goście czytali najmłodszym wybrane pozycje książkowe. Rodzice przygotowali na ten dzień dla swoich dzieci odpowiednie przebranie a uczniowie przynieśli różnego rodzaju rekwizyty przedstawiające ulubionych bohaterów. W oddziale przedszkolnym mieliśmy muchomorki z wiersza Jana Brzechwy „Grzyby”, w klasie 1 mogliśmy poznać przyjaciół Kubusia Puchatka, klasa 2 to zabawne kolorowe skarpetki z książki „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa Justyny Bednarek, klasa 3 to koty ze szkoły pani Matusowej z książki Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Starsi uczniowie klas 4-8 podczas przerw indywidualnie mogli zatopić się w swojej ulubionej lekturze. Dodatkowo wykonali oni projekty okładek swoich książek i przygotowali napis informujący o całej akcji.

  Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 104 dzieci, uczniów, pracowników szkoły i zaproszonych gości.

  Za całość bicia rekordu w naszej szkole odpowiadała pani Iwona Łabęcka - bibliotekarz.

  grzybki oddział przedszkolny grzybki oddział przedszkolny skarpetki klasa 2 klasa1 przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki rozwiązujemy test

  LEKCJE MATEMATYKI W RAMACH PROJEKTU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  Robotyka edukacyjna sama w sobie jest nierozerwalnie związana z technologią, jak również stymuluje twórcze myślenie i konieczność poszukiwania optymalnych rozwiązań. W dniu 13.10.2022r. uczniowie klasy IV i V na zajęciach matematyki doskonalili umiejętności związane z liczbami – rozpoznawali liczby parzyste i nieparzyste. Wykorzystanie Robota DOC na lekcji zwiększyło zaangażowanie uczniów w doskonaleniu matematycznych umiejętności.

  Beata Laube – nauczyciel matematyki

  klasa V programuje robota DOC klasa IV programuje robota DOC

  AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  W dniu 13 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, pod kierownictwem pani Karoliny Lachowskiej – Majchrzak i Anny Purgal przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym 2022/2023. Zaproszeni goście, nauczyciele, przedstawiciele rodziców, uczniowie oraz pracownicy placówki podziwiali artystyczny występ dzieci. Popłynęło wiele pięknych życzeń i wyrazów uznania dla pracy pedagogów zarówno od władz Gminy, przedstawicieli Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś”, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów. Tradycyjnie Dyrektor Szkoły nagrodził kilkoro nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

  Dzień ten został spędzony w uroczystym klimacie i bardzo miłej atmosferze. Jeszcze raz składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia!

  Samorząd Uczniowski

  Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej

  KWIATY ZAMIAST ŚMIECI

  We wrześniu nasz szkoła wzięła udział w akcji "Kwiaty zamiast śmieci". W zamian za posprzątanie okolicy szkoły otrzymaliśmy przesyłkę z nasionami. Wysiejemy je wiosną tworząc łąkę kwietną, która będzie przyjazna owadom.

  nasiona łąki kwietnej

  POŻEGNANIE PANI EWY

  Dziś po raz ostatni w naszej szkole lekcje prowadziła pani Ewa Owczarska. Wszyscy: uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, Dyrekcja, Koło Łowieckie Ryś i Wójt Gminy Grzmiąca pożegnaliśmy panią Ewę, która po wielu latach pracy w szkole odeszła na emeryturę

  Wszyscy życzymy jej zasłużonego po tylu latach odpoczynku i samych szczęśliwych dni na emeryturze. Serdecznie pozdrawiamy:).

  pożegnanie pani Ewy

  WARSZTATY ,,UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE”

  W piątek, 23 września, uczniowie klas I-III mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach warsztatowych ,,Umiejętności społeczne” prowadzonych przez panią Agnieszkę Gocałek. Poprzez zabawy ćwiczyli swoją koncentrację, nazywali uczucia i emocje. Odgrywali scenki, w których pokonywali lęki, odkrywali swoje mocne strony. Warsztaty te pomogą im w radzeniu sobie ze stresem w uczniowskim życiu, wzmocnią ich wiarę we własne możliwości.

  Dziękujemy pani Agnieszce za wspaniałe zajęcia.

  uczniowie klasy III uczestniczą w warsztatach z umiejętności społecznych. uczniowie klasy III uczestniczą w warsztatach z umiejętności społecznych.

  29 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

  W piątek, 16 września nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Tegoroczne hasło brzmiało: "Wszystkie śmieci są nasze". Obchody rozpoczęliśmy od przypomnienia genezy akcji zarówno na świecie, jak i w Polsce. Następnie uczniowie klas I-III wykonali piosenkę "Sprzątanie ziemi". Kolejnym punktem było uważne obejrzenie filmiku "Czysto ładnie i bez śmieci - rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci". Na jego podstawie, jak również na podstawie posiadanej wiedzy o recyklingu i segregacji odpadów uczniowie odpowiadali na postawione przez nauczyciela pytania. Zanim wszyscy udali się na sprzątanie okolicy szkoły wspólnie, w formie karaoke odśpiewaliśmy wcześniej wykonywaną piosenkę. "Czary mary to za mało by się samo posprzątało" słowa refrenu doskonale odzwierciedliły działania. Pozostawione śmieci nie znikną same, jakby pod dotykiem czarodziejskiej różdżki. Tak więc wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli, uzbrojeni w rękawice i worki ruszyli by posprzątać otaczający szkołę teren. zebrane śmieci podczas sprzątania świata zebrane śmieci podczas sprzątania świata zebrane śmieci podczas sprzątania świata zebrane śmieci podczas sprzątania świata

  MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

  Najmłodsi, oddział przedszkolny i klasy I-III mieli spotkanie z przedstawicielem policji p. Anną Matys. Poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mogli równiez praktycznie przećwiczyć, jak należy przechodzić na drugą stronę przez przejście dla pieszych. Wszyscy otrzymali odblaski tak bardzo potrzebne dla poruszających się po drogach w nadchodzącym sezonie jesiennym i zimowym.

  miasteczko ruchu drogowego spotkanie z policją miasteczko ruchu drogowego spotkanie z policją miasteczko ruchu drogowego spotkanie z policją

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

  Rok szkolny rozpoczęliśmy uroczyście na sali gimnastycznej. Uczniów, Rodziców i Nauczycieli powitała nowa pani dyrektor - Monika Stokowiec. Życzenia na kolejny rok nauki złożył również obecny na uroczystości wójt gminy Grzmiąca pan Patryk Makowski. Następnie uczniowie spotkali sie ze swoimi wychowawcami.

  Wszystkim życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.