Z ŻYCIA SZKOŁY


ROK SZKOLNY 2022/2023

NASZE OSIĄGNIĘCIAKONKURSYAKCJE

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20 stycznia 2023r. dzieci z oddziału gościły swoje Babcie i swoich Dziadków. Wszystkie wnuki zaprezentowały się w programie artystycznym. Następnie Babcie zostały zaproszone do zabawy z piosenką „Babciu, zrób to co ja”. Po występach dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Przy wspólnym poczęstunku wnuki spędziły z Dziadkami miłe chwile. Dzień ten dostarczył wielu wzruszeń, nie jednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku.

Renata Piątkowska

DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

LEĆ KOLĘDO…

„Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr!

Leć kolędo do ludzi, by w nich radość obudzić …."

Te słowa towarzyszyły tegorocznemu przedświątecznemu spotkaniu w naszej szkole. Tradycyjnie przedstawienie jasełkowe po krótkiej przerwie znów powróciło. W czwartkowe popołudnie, 15 grudnia gościliśmy władze Gminy Grzmiąca, Radnych, Sołtysów okolicznych miejscowości, Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” a także naszego nowego Proboszcza. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy swoją obecnością pokazali, jak ważną rolę w społeczności lokalnej odgrywa szkoła, która z okazji dorocznych świąt potrafi zgromadzić tak wiele zaprzyjaźnionych osób.

Na tle przepięknych dekoracji uczniowie klas VI i VII przedstawili historię biblijną od zwiastowania, poprzez spotkanie Maryi ze świętą Elżbietą, poszukiwanie przez Józefa schronienia w zatłoczonym w tym czasie Betlejem, narodzenie Dzieciątka, wizytę pasterzy i królów, którzy poszukiwanie nowonarodzonego władcy rozpoczęli od wizyty u Heroda. Przedstawienie uzupełniały piosenki adwentowe, pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów klas II-V. Wspaniałym akcentem i dopełnieniem całej uroczystości, a zarazem prezentacją umiejętności i wytrwałej pracy były występy uczniów, którzy grają na instrumentach: Oli, która gra na saksofonie, Ani na skrzypcach, Kuby na akordeonie i Mariusza na keyboardzie. Brawa uzyskali również p. Dyrektor i nauczyciele, którzy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Skrzypi wóz…”. Wszyscy przybyli goście otrzymali wraz z życzeniami drobny upominek – świąteczny pierniczek wykonany przez uczniów klasy VII.

W tym dniu również zostały wręczone nagrody dla zwycięzców Gminnego Konkursu na Kartkę Świąteczną.

Odbył się również kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele charytatywne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wieczoru.

leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22 leć kolędo jasełka 22

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OSP

13 grudnia w naszej szkole gościliśmy Pożarną z Krosina i Storkowa. Strażacy uczyli i przypominali uczniom co należy zrobić gdy ktoś straci przytomność, zasłabnie, zakrztusi się, bądź ulegnie wypadkowi. Nauki udzielania pierwszej pomocy nigdy za wiele. Każdy, od przedszkolaka po panią dyrektor, mógł spróbować swoich sił w wykonaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Po teorii i praktyce dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III z ogromnym zachwytem oglądały wozy strażackie. Wśród edukujących dziś strażaków byli absolwenci naszej szkoły. Niezwykle miło patrzeć na swoich byłych i obecnych uczniów zaangażowanych we wspólne działania.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Komendantowi OSP panu Przemysławowi Kozij za zorganizowanie zajęć edukacyjnych.

Jowita Okurowska – pedagog szkolny

spotkanie z OSP spotkanie z OSP

MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO!

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w Szkole W tym wyjątkowym dniu, pojawili się uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajkowego. Tradycyjnie jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą specjalnego Mikołaja – Wójta Gminy Grzmiąca pana Patryka Makowskiego.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Samorząd Uczniowski

Specjalny Mikołaj obdarowuje milusińskich Zdjęcie pamiątkowe Prezent upominkowy dla pracowników szkoły od Mikołaja Mikołajkowe szaleństwo

WYJAZD DO GRZMIĄCEJ

W piątek 02 grudnia uczniowie klasy IV i VI uczestniczyli w zajęciach związanych ze sztuczną inteligencją zorganizowanych w Zespole Szkół w Grzmiącej w ramach Laboratoria Przyszłości. Zrealizowane zajęcia były dla uczniów okazją do odkrywania technologii i rozwijania nowych zainteresowań.

Beata Laube

laboratorium przyszłości laboratorium przyszłości laboratorium przyszłości laboratorium przyszłości

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

W dniu 18 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie akcji jest proste: „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Człowiek warty jest tyle, ile czyni dobrego. O tym z pewnością pamiętali uczniowie oraz wszystkie osoby, które wsparły nasze działania. W tym dniu zorganizowany został charytatywny kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie młodego mieszkańca Szczecinka Filipa Pawełka, który potrzebuje kosztownego leczenia. Dzień Życzliwości w szkole to także „Poczta życzliwości” oraz plakat „Co można komuś dać, a to nic nie kosztuje”. Zgodnie z tradycją dzień zakończył się iskierką życzliwości, którą przekazała sobie cała społeczność szkolna.

W tegorocznym Dniu Życzliwości na pewno udało się wywołać wiele pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, zawsze do nas wraca. W naszej codzienności kierujmy się sentencją: „Dobre słowa i drobne uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego”. Promujmy zatem życzliwość i zarażajmy nią innych.

Samorząd Uczniowski

dzień życzliwości dzień życzliwości dzień życzliwości dzień życzliwości

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

W piątek, 28 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny oraz wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała pani Monika Stokowiec – Dyrektor Szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Ukoronowaniem aktu pasowania było złożenie przez rodziców podpisów w Księdze Pamiątkowej oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów dla pierwszaków. Tego dnia pierwszoklasiści otrzymali dużo różnorodnych upominków. Po uroczystym apelu uczniowie klasy I wraz z wychowawcą i rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek. Na pewno uczniowie klasy I będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom”.

Samorząd Uczniowski

pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia pasowanie na ucznia

Lodówka turystyczna, kontener dla kota, walizka, odkurzacz, węglarka i taczka dla lalek to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka. 28 października w naszej Szkole nie sposób było się nie uśmiechnąć, idąc korytarzem i widząc przejawy kreatywności uczniów, którzy tego dnia książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli we wszystkim innym od standardowego „tornistra”. Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Czy było zabawne – oczywiście! I o to chodziło? Wszystkim. Którzy przyczynili się do zwiększenia poziomu ogólnej radości, serdecznie dziękujemy!

Jowita Okurowska

dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka dzień bez plecaka

III MIĘDZYNARODOWA PRZERWA NA CZYTANIE

24. 10. 2022 r. w naszej szkole odbyła się po raz kolejny akcja "Przerwa na czytanie". Była to już III Międzynarodowa edycja bicia rekordu osób czytających podczas przerw.

Czytanie odbyło się w dwojaki sposób: w klasach 1-3 i oddziale przedszkolnym stworzono tzw. Strefy Czytania. Tego dnia nauczyciele i zaproszeni goście czytali najmłodszym wybrane pozycje książkowe. Rodzice przygotowali na ten dzień dla swoich dzieci odpowiednie przebranie a uczniowie przynieśli różnego rodzaju rekwizyty przedstawiające ulubionych bohaterów. W oddziale przedszkolnym mieliśmy muchomorki z wiersza Jana Brzechwy „Grzyby”, w klasie 1 mogliśmy poznać przyjaciół Kubusia Puchatka, klasa 2 to zabawne kolorowe skarpetki z książki „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa Justyny Bednarek, klasa 3 to koty ze szkoły pani Matusowej z książki Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”. Starsi uczniowie klas 4-8 podczas przerw indywidualnie mogli zatopić się w swojej ulubionej lekturze. Dodatkowo wykonali oni projekty okładek swoich książek i przygotowali napis informujący o całej akcji.

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 104 dzieci, uczniów, pracowników szkoły i zaproszonych gości.

Za całość bicia rekordu w naszej szkole odpowiadała pani Iwona Łabęcka - bibliotekarz.

grzybki oddział przedszkolny grzybki oddział przedszkolny skarpetki klasa 2 klasa1 przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie przerwa na czytanie

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki obchody światowego dnia matematyki rozwiązujemy test

LEKCJE MATEMATYKI W RAMACH PROJEKTU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Robotyka edukacyjna sama w sobie jest nierozerwalnie związana z technologią, jak również stymuluje twórcze myślenie i konieczność poszukiwania optymalnych rozwiązań. W dniu 13.10.2022r. uczniowie klasy IV i V na zajęciach matematyki doskonalili umiejętności związane z liczbami – rozpoznawali liczby parzyste i nieparzyste. Wykorzystanie Robota DOC na lekcji zwiększyło zaangażowanie uczniów w doskonaleniu matematycznych umiejętności.

Beata Laube – nauczyciel matematyki

klasa V programuje robota DOC klasa IV programuje robota DOC

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 13 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, pod kierownictwem pani Karoliny Lachowskiej – Majchrzak i Anny Purgal przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym 2022/2023. Zaproszeni goście, nauczyciele, przedstawiciele rodziców, uczniowie oraz pracownicy placówki podziwiali artystyczny występ dzieci. Popłynęło wiele pięknych życzeń i wyrazów uznania dla pracy pedagogów zarówno od władz Gminy, przedstawicieli Wojskowego Koła Łowieckiego „Ryś”, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów. Tradycyjnie Dyrektor Szkoły nagrodził kilkoro nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Dzień ten został spędzony w uroczystym klimacie i bardzo miłej atmosferze. Jeszcze raz składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia!

Samorząd Uczniowski

Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej

KWIATY ZAMIAST ŚMIECI

We wrześniu nasz szkoła wzięła udział w akcji "Kwiaty zamiast śmieci". W zamian za posprzątanie okolicy szkoły otrzymaliśmy przesyłkę z nasionami. Wysiejemy je wiosną tworząc łąkę kwietną, która będzie przyjazna owadom.

nasiona łąki kwietnej

POŻEGNANIE PANI EWY

Dziś po raz ostatni w naszej szkole lekcje prowadziła pani Ewa Owczarska. Wszyscy: uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, Dyrekcja, Koło Łowieckie Ryś i Wójt Gminy Grzmiąca pożegnaliśmy panią Ewę, która po wielu latach pracy w szkole odeszła na emeryturę

Wszyscy życzymy jej zasłużonego po tylu latach odpoczynku i samych szczęśliwych dni na emeryturze. Serdecznie pozdrawiamy:).

pożegnanie pani Ewy

WARSZTATY ,,UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE”

W piątek, 23 września, uczniowie klas I-III mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach warsztatowych ,,Umiejętności społeczne” prowadzonych przez panią Agnieszkę Gocałek. Poprzez zabawy ćwiczyli swoją koncentrację, nazywali uczucia i emocje. Odgrywali scenki, w których pokonywali lęki, odkrywali swoje mocne strony. Warsztaty te pomogą im w radzeniu sobie ze stresem w uczniowskim życiu, wzmocnią ich wiarę we własne możliwości.

Dziękujemy pani Agnieszce za wspaniałe zajęcia.

uczniowie klasy III uczestniczą w warsztatach z umiejętności społecznych. uczniowie klasy III uczestniczą w warsztatach z umiejętności społecznych.

29 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

W piątek, 16 września nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Tegoroczne hasło brzmiało: "Wszystkie śmieci są nasze". Obchody rozpoczęliśmy od przypomnienia genezy akcji zarówno na świecie, jak i w Polsce. Następnie uczniowie klas I-III wykonali piosenkę "Sprzątanie ziemi". Kolejnym punktem było uważne obejrzenie filmiku "Czysto ładnie i bez śmieci - rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci". Na jego podstawie, jak również na podstawie posiadanej wiedzy o recyklingu i segregacji odpadów uczniowie odpowiadali na postawione przez nauczyciela pytania. Zanim wszyscy udali się na sprzątanie okolicy szkoły wspólnie, w formie karaoke odśpiewaliśmy wcześniej wykonywaną piosenkę. "Czary mary to za mało by się samo posprzątało" słowa refrenu doskonale odzwierciedliły działania. Pozostawione śmieci nie znikną same, jakby pod dotykiem czarodziejskiej różdżki. Tak więc wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli, uzbrojeni w rękawice i worki ruszyli by posprzątać otaczający szkołę teren. zebrane śmieci podczas sprzątania świata zebrane śmieci podczas sprzątania świata zebrane śmieci podczas sprzątania świata zebrane śmieci podczas sprzątania świata

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Najmłodsi, oddział przedszkolny i klasy I-III mieli spotkanie z przedstawicielem policji p. Anną Matys. Poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mogli równiez praktycznie przećwiczyć, jak należy przechodzić na drugą stronę przez przejście dla pieszych. Wszyscy otrzymali odblaski tak bardzo potrzebne dla poruszających się po drogach w nadchodzącym sezonie jesiennym i zimowym.

miasteczko ruchu drogowego spotkanie z policją miasteczko ruchu drogowego spotkanie z policją miasteczko ruchu drogowego spotkanie z policją

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Rok szkolny rozpoczęliśmy uroczyście na sali gimnastycznej. Uczniów, Rodziców i Nauczycieli powitała nowa pani dyrektor - Monika Stokowiec. Życzenia na kolejny rok nauki złożył również obecny na uroczystości wójt gminy Grzmiąca pan Patryk Makowski. Następnie uczniowie spotkali sie ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.