NASZE OSIĄGNIĘCIA rok szkolny 2018/2019Konkursy sportowe

Powiatowe Turnieje Unihokeja rozstrzygnięte

W dniach 8 i 15 listopada na hali sportowej w Grzmiącej odbyły się rozgrywki sportowe w unihokeja dziewcząt i chłopców na szczeblu powiatowym. W pierwszym dniu rywalizowali uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjum. Tydzień później dziewczęta i chłopcy z klasy szóstej i młodsi. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta zajęły II miejsce i odebrały srebrne medale.

15 listopada chłopcy powtórzyli sukces starszych koleżanek i również odebrali srebrne krążki. Zwycięzcom życzymy powodzenia na regionalnych turniejach.

Ewa Owczarska - nauczyciel wychowania fizycznego


„Piąty raz spotkaliśmy się…”

W dniach 29 i 30 września 2018 roku na hali sportowej w Grzmiącej odbył się piąty Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Grzmiąca Cup o Puchar Starosty Powiatu Szczecineckiego.

W pierwszym dniu rywalizowały drużyny z klas szóstych i młodsi, następnego dnia uczniowie z klas siódmych i starsi. W każdej kategorii brały udział drużyny z naszej szkoły.

Rozgrywaliśmy mecze z zespołami z Trzebiatowa, Wierzchowa, Kramarzyn i z Grzmiącej. Pochwalić możemy się sukcesem chłopców (I miejsce) i dziewcząt (III miejsce) w kategorii młodszej. Już przygotowujemy się do przyszłorocznej edycji.


„Pierwszy krok za nami…”

We wtorek dziewiątego października byliśmy organizatorami Gminnego Turnieju Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Zespołu Szkól w Grzmiącej i gospodarze zawodów.

W obu kategoriach pierwsze miejsce zajęły ekipy ze szkoły w Iwinie. One będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.


Konkursy plastyczne

ZAKOŃCZYŁA SIĘ XVII EDYCJA GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Kartka, ozdoba świąteczna”

Na konkurs wpłynęło łącznie 69 prac plastycznych. W konkursie udział wzięli uczniowie i dzieci z Zespołu Szkół w Grzmiącej, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie i Zespołu Szkół w Grzmiącej filia w Mieszałkach.

Organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka, ozdoba świąteczna” jest Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

07 grudnia 2018 roku komisja w składzie:

1. Monika Stokowiec - komendant Hufca Szczecinek ZHP,

2. Jowita Okurowska - pedagog,

3. Beata Dziuba - radna Gminy Grzmiąca,

4. Zuzanna Sztarbała - sekretarz SU,

dokonała oceny prac plastycznych.

KATEGORIA: OZDOBA ŚWIĄTECZNA, GRUPA MŁODSZA

I miejsce – Klaudia Mejer, Szkoła Podstawowa Iwin

II miejsce – Lena Durmaj, Zespół Szkół Grzmiąca

III miejsce – Lena Bołdak, Zespół Szkół Grzmiąca filia w Mieszałkach

Wyróżnienie – Bartłomiej Chojnicki, Zespół Szkół Grzmiąca

KATEGORIA: KARTKA ŚWIĄTECZNA, GRUPA MŁODSZA

I miejsce – Bartłomiej Chojnicki, Zespół Szkół Grzmiąca

II miejsce – Filip Synowiec, Zespół Szkół Grzmiąca filia w Mieszałkach

III miejsce – Hubert Bojko, Zespół Szkół Grzmiąca filia w Mieszałkach

Wyróżnienie – Nikola Szafrańska, Zespół Szkół Grzmiąca

KATEGORIA: OZDOBA ŚWIĄTECZNA, GRUPA STARSZA

I miejsce – Weronika Bartnik, Szkoła Podstawowa Iwin

II miejsce – Oliwia Lipian, Szkoła Podstawowa Iwin

III miejsce – Tomasz Jezierski, Zespół Szkół Grzmiąca

Wyróżnienie – Roksana Gąsior, Szkoła Podstawowa Iwin

KATEGORIA: KARTKA ŚWIĄTECZNA, GRUPA STARSZA

I miejsce – Aleksandra Pacholczyk, Szkoła Podstawowa Iwin

II miejsce – Filip Kacprzak, Szkoła Podstawowa Iwin

III miejsce – Anna Mordas, Zespół Szkół Grzmiąca

Wyróżnienie – Martyna Adaśko, Szkoła Podstawowa Iwin

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Szkolną Kasę Oszczędności i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Iwinie.

Organizatorzy – Beata Laube i Violetta Putek


Pozostałe konkursy

SZKOLNE KONKURSY

5 i 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Iwinie odbyły się dwa konkursy szkolne. Pierwszym był konkurs o tytuł Mistrza Ortografii, drugim Omnibus Historyczny. Do rywalizacji w nich przystąpili uczniowie klas IV-VIII.

Jak się okazało w naszej szkole mistrzami ortografii są zdecydowanie panowie, którzy zajęli czołowe miejsca. W wyniku przeprowadzonego testu i dyktanda tytuł Mistrza Ortografii po raz kolejny zdobył uczeń klasy VIII, Antoni Szpikowski. Tuż za nim uplasował się jego klasowy kolega, Dominik Szczepański, a III miejsce przypadło uczniowi klasy VII, Sebastianowi Rydzowi.

Konkurs o tytuł Omnibusa Historycznego cieszył się przede wszystkim zainteresowaniem klas starszych, ale jego zwycięzcą został najmłodszy uczestnik – Mariusz Kwiring, uczeń klasy IV, który zdeklasował rywali. II miejsce przypadło w udziale Jakubowi Piecykowi (kl. VIII), natomiast III miejsce ex aequo zajęli Weronika Bartnik z klasy VIII oraz Dawid Adaśko z klasy VII.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów gratulujemy!

Organizator konkursów - Karolina Lachowska - Majchrzak


Podsumowanie oszczędzania w SKO

Przed zbliżającym się końcem roku zaglądamy jak zwykle do naszych SKO-wych skarbonek - komu udało się zaoszczędzić najwięcej, która klasa jest liderem oszczędności, kto wykazał się regularnością w gromadzeniu pieniążków? O tym przekonujemy się dzięki konkursom: "Klasa z kasą" i "Uczeń z kasą", rozstrzygniętych przed wakacjami. Nawet niewielkie kwoty oszczędzane regularnie mogą przynieść nieoczekiwany rezultat.

Do Szkolnej Kasy Oszczędności należało w II semestrze 50 uczniów.

Po przeliczeniu oszczędności tytuł „Uczeń z Kasą” przypadł Filipowi Apanowiczowi z klasy V, II miejsce zajęła Roksana Gąsior z klasy VI, a III miejsce - Grzegorz Dziadek z klasy II.

Tytułem „Klasa z Kasą” nagrodzona została klasa VI.

Zwycięzcy otrzymali BONY SKO i nagrody rzeczowe. Gratulujemy wytrwałym SKO-wiczom.

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

16 maja w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbył się II Szkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia". Do konkursu przystąpiło 10 uczniów klas IV - VII, z klasy VIII nikt się nie zgłosił do konkursu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz inspirowanie do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 1000. Czterech uczniów uzyskało punktację procentową w granicach od 90% do 100%. Mistrzem tabliczki mnożenia został Dawid Adaśko z klasy VII, II miejsce otrzymał Oliwier Szewczyk z klasy VII, III miejsce przyznano Mikołajowi Adaśko.

Przyznano również wyróżnienie dla Natalii Stępień z klasy V. Laureaci i osoba wyróżniona otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe.

Laube Beata - organizator konkursu


Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

W dniu 26 marca 2019 roku odbył się pierwszy Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej skierowany dla chętnych uczniów z klasy czwartej, piątej i szóstej. Celem jego było kształtowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiednich postaw względem środowiska, a także budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Konkurs miał za zadanie pobudzać aktywność badawczą, inspirować do podejmowania inicjatyw działań praktycznych na rzecz ochrony przyrody, poprawy stanu środowiska, krajobrazu i warunków życia ludzi. Udział w nim wzięło 10 uczniów. W celu rozstrzygnięcia konkursu odbyły się III tury.

Oto wyniki:

I miejsce Nikola Rutkowska klasa V i Mikołaj Adaśko klasa VI

III miejsce Oliwia Rutkowska klasa VI

Pomysłodawcą konkursu i jego organizatorem był nauczyciel przyrody pani Ewa Owczarska.


Szkolny konkurs recytatorski

I kategoria (uczniowie klas I - III) - I miejsce Zuzanna Łukaszewska,

II miejsce Oliwier Pieńkowski

III miejsce Agata Szewczyk,

II kategoria (uczniowie klas IV - VIII) - I miejsce Weronika Bartnik,

II miejsce Wiktoria Urbaniak

III miejsce Julia Paszyńska.

Gratulujemy!


Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 12 marca uczniowie szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Grzmiacej.

Zmagania konkursowe zakończyły się sukcesem. I miejsce w kategorii uczniów klas VIII i klas gimnazjalnych zajął Jakub Adaśko.

I miejsce w kategorii klas IV - VII zajął Wiktor Wyka, w tej samej kategorii miesce III przypadło Dawidowi Adaśko.

Wszyscy laureaci wezmą udział w Konkursie Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Monika Stokowiec.

Tematyka pożarnicza okazała się również bliska uczniom pod względem plastycznym.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I i II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Młodzież zapobiega pożarom" w kategorii klas IV - VIII.

Miejsce I - Mariusz Kwiring, miejsce II - Aleksandra Pacholczyk.

Opiekunem konkursu w szkole była pani Violetta Putek i pani Monika Stokowiec.


Dzień Matematyki

Wszyscy znamy święta takie jak Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka czy Dzień Babci. Ale Dzień Matematyki? O tym święcie w naszej szkole nikt do dnia 12 marca nie słyszał, choć na całym świecie jest obchodzone już od 2007 roku. Dzień Matematyki został powołany do życia z myślą o tym, by zaciekawić uczniów tym niełatwym przedmiotem i pomóc im spojrzeć na matematykę z innej perspektywy. W naszej szkole Święto Królowej Nauk obchodziliśmy po raz pierwszy. Tego dnia uczniowie klasy II i III rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne, wzięli udział w grach i zabawach matematycznych oraz w Konkursie SKO „Mistrz Matematyki”. Wspólnie z opiekunem SKO wykonali gazetkę ścienną tematycznie związaną z matematyką. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami i udowodnili, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

A tak przedstawiają się wyniki konkursu matematycznego „Mistrz Matematyki” dla klas II-III:

I miejsce – Klaudia Mejer z klasy III

II miejsce – Agata Szewczyk klasa III

III miejsce – Dominik Bartnik z klasy II

Gratulujemy!

Opiekun SKO – Violetta Putek


Konkurs matematyczny SKO

„Liczymy pieniądze”

W dniu 1. marca 2019r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej przystąpili do matematycznej rywalizacji. Zadaniem dzieci było zespołowe dokonanie obliczeń pieniężnych połączonych z konkurencjami sportowymi oraz rozwiązanie czterech zadań z treścią. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i udowodnili, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Opiekun SKO - Violetta Putek


Październikowe konkursy SKO

Z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, który przypada 31 października, opiekun SKO zorganizował konkursu plastyczny na plakat promujący oszczędzanie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I-VIII.

Komisja w składzie:

- Celina Dziuba Bartnik - nauczyciel

- Anna Sekuła – nauczyciel

- Beata Laube - nauczyciel

dokonała oceny prac konkursowych i wyłoniła zwycięzców

I miejsce zajęła uczennica klasy IV – Aleksandra Pacholczyk

II miejsce zajęli: Klaudia Mejer, Maciej Kacprzak i Wojciech Balcer z klasy III

III miejscem nagrodzona została praca Agaty Szewczyk z kl. III.


„Ciułacz miesiąca”

Na początku listopada podsumowany został październikowy konkurs SKO: „Ciułacz miesiąca”. Celem konkursu było wdrażanie uczniów do systematycznego oszczędzania. W październiku wpłat na książeczki i konto dokonywało 5 uczniów. Łącznie zaoszczędzili oni 600, 55 zł.

Tytuł „Ciułacz miesiąca” w roku szkolnym 2018/2019 otrzymała uczennica klasy VI – Wiktoria Urbaniak, II miejsce zajęła Roksana Gąsior z klasy VI, a III Filip Apanowicz z klasy V.

Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Kacprzak z klasy I Grzegorz Dziadek z klasy II.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Violetta Putek - opiekun SKO

Podsumowanie I semestru w SKO

Dobiegł końca I semestr roku szkolnego 2018/2019. Zanim udaliśmy się na ferie zimowe, opiekun SKO podsumowała stan naszych oszczędności.

Wyróżnione zostały osoby, które zaoszczędziły najwięcej. Tradycją stała się organizacja dwóch konkursów - o miano "Ucznia z kasą" i "Klasy z kasą". Tytuł "Ucznia z kasą" przypadł uczennicy klasy VI - Roksanie Gąsior. II miejsce zajął Maciej Kacprzak z klasy III, a III miejsce piątoklasista Filip Apanowicz. Klasą, która łącznie zgromadziła na swoim koncie najwięcej oszczędności została klasa VI.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami. Wyróżnienia, wręczone na uroczystym apelu, niech będą zachętą na kolejny semestr oszczędzania, zgodnie z zasadą, że "oszczędzać się opłaca".

Violetta Putek - opiekun SKO


> html> >