nasze sukcesy

NASZE OSIĄGNIĘCIA rok szkolny 2020/2021Konkursy sportowe

GMINNY TURNIEJ UNIHOKEJA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W RAMACH IGRZYSK DZIECI.

W dniu 08 październik 2020 roku odbył się Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach startowały drużyny z Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz drużyny ze Szkoły Podstawowej w Iwinie. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zajęły uczennice z Iwina.

Zwycięzka drużyna dziewcząt

Następnie, do zmagań sportowych przystąpili chłopcy. Ekipie z Iwina nie udało się wykorzystać dwóch rzutów karnych i zakończyli walkę wynikiem jeden do trzech.

Zwycięska drużyna chłopców

Naszą gminę w rywalizacji powiatowej będą reprezentowały dziewczęta z Iwina i chłopcy z Grzmiącej. Pamiątkowe puchary i dyplomy zostały dofinansowane z projektu Gminnego Turnieju Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w Ramach Igrzysk Dzieci z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Uczestnicy turnieju

Podczas turnieju wyłoniono najlepszą zawodniczkę turnieju, którą okazała się Zuzanna Łukaszewska ze szkoły z Iwina.

Najlepsza zawodniczka

Najlepszym zawodnikiem okazał się Igor Klepczarek ze szkoły w Grzmiącej. Statuetki dla najlepszych sportowców ufundowała Przewodnicząca Rady Gminy Grzmiąca Pani Monika Stokowiec.

Najlepszy zawodnik turnieju

TURNIEJ UNIHOKEJA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY SZCZECINEK – GRZMIĄCA CUP

W dniu 26 września 2020 roku na hali sportowej w Grzmiącej odbyły się zawody sportowe, w których brali udział uczniowie z naszej szkoły. Wystartowaliśmy w 3 kategoriach: drużyna starszych dziewcząt i chłopców oraz dziewczęta z klas VI-IV. Każda z grup wywalczyła puchary za I miejsca i III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale. Dodatkowo opiekunowie drużyn wybrali najlepszych zawodników turnieju. Taką statuetkę otrzymała Klaudia Mejer oraz Wiktor Wyka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów, poprzez które mogą realizować swoje pasje i spełniać marzenia.

uczestnicy Turnieju Unihokeja Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Szczecinek – Grzmiąca Cup

Konkursy plastyczne

KONKURS WIELKANOCNA KARTKA SKO

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w szkole ogłoszono konkurs na najpiękniejsza kartkę wielkanocną SKO. Jury dokonało oceny prac i przyznało następujące miejsca: I miejsce Katarzyna Kacprzak –klasa III, II miejsce Filip Zieliński –klasa I, III miejsce Paweł Kacprzak- klasa I.

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pomysłowe prace.

Organizatorem konkursu byłą Anna Purgal-opiekun SKO.

I miejsce Katarzyna Kacprzak –klasa III II miejsce Filip Zieliński –klasa I III miejsce Paweł Kacprzak- klasa I

WALENTYNKOWY KONKURS PLASTYCZNY

Z okazji święta zakochanych w szkole zorganizowany został konkurs plastyczny Walentynka SKO. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas 1-3. Prace zostały przygotowane podczas zajęć edukacji plastycznej i technicznej.

Walentynki SKO

Komisja konkursowa w składzie Pani Alicja Trzaskowska i Pani Monika Stokowiec dokonała oceny prac plastycznych i wyłoniła zwycięzców.

Cztery pierwsze miejsca zostały przyznane dla:

- Karoliny Prądzyńskiej Klasa II,

- Alicji Pacholczyk klasa II,

-Laury Szymańskiej klasa III,

-Malwiny Łukaszewskiej klasa III.

Zwycięzcy konkursu Walentynka SKO

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!


ZAKOŃCZYŁA SIĘ XIX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ „MAGIA ŚWIĄT”

Na konkurs wpłynęło łącznie 47 prac graficznych (wykonanych komputerowo). W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Ze względu na sytuację COVID – 19 zmienił się charakter konkursu, praca konkursowa musiała być wykonana w programie graficznym i zapisana w formacie JPEG lub PNG.

Organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową „Magia Świąt” jest Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

18 grudnia 2020 roku komisja w składzie:

1. Jowita Okurowska – pedagog,

2. Renata Piątkowska – nauczyciel,

3. Monika Stokowiec – nauczyciel,

4. Beata Dziuba – radna Gminy Grzmiąca

dokonała oceny prac graficznych.

KATEGORIA: KARTKA ŚWIĄTECZNA, KLASY IV - V

I miejsce – Klaudia Mejer, Szkoła Podstawowa Iwin

II miejsce – Szymon Grzywiński, Szkoła Podstawowa Iwin

III miejsce – Martyna Górniak, Zespół Szkół Grzmiąca

Wyróżnienie – Martyna Capar, Szkoła Podstawowa Iwin

KATEGORIA: KARTKA ŚWIĄTECZNA, KLASY VI - VIII

I miejsce – Oliwia Lipian, Szkoła Podstawowa Iwin

II miejsce – Anna Bartnik, Szkoła Podstawowa Iwin

III miejsce – Aleksandra Pacholczyk, Szkoła Podstawowa Iwin

Wyróżnienie – Dawid Hoppe i Natalia Stępień, Szkoła Podstawowa Iwin

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie i zostaną wręczone w późniejszym terminie.

Organizatorzy – Beata Laube i Monika Stokowiec

I miejsce – Klaudia Mejer, Szkoła Podstawowa Iwin II miejsce – Szymon Grzywiński, Szkoła Podstawowa Iwin III miejsce – Martyna Górniak, Zespół Szkół Grzmiąca Wyróżnienie – Martyna Capar, Szkoła Podstawowa Iwin I miejsce – Oliwia Lipian, Szkoła Podstawowa Iwin II miejsce – Anna Bartnik, Szkoła Podstawowa Iwin III miejsce – Aleksandra Pacholczyk, Szkoła Podstawowa Iwin Wyróżnienie – Dawid Hoppe , Szkoła Podstawowa Iwin 

Wyróżnienie –  Natalia Stępień, Szkoła Podstawowa Iwin

Pozostałe konkursy

LAUREATKA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Uczennica naszej szkoły Nikola Rutkowska zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym „Wokół nas- ludzie, miejsca, sytuacje” organizowanym przez Centrum Kształcenia Nauczycieli w Koszalinie.

Celem konkursu było uchwycenie na fotografii sytuacji, ludzi bądź miejsca Pomorza Zachodniego.

Opiekunem i koordynatorem tego konkursu w szkole była Monika Stokowiec.

Na skrzydłach nadziei. Autor Nikola Rutkowska

WIELKANOCNY KONKURS NA PALMĘ

26 marca został rozstrzygnięty Konkurs Na Palmę Wielkanocną. Na konkurs wpłynęły palmy różnych rozmiarów, od kilkunastocentymetrowych po sięgające ponad metr.

Jury w składzie: Celina Dziuba-Bartnik, Renata Piątkowska, Beata Laube oraz Monika Stokowiec wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce- Szymon Grzywiński klasa IV

2 miejsce- Amelia Szymańska klasa IV

3 miejsce- Dominik Bartnik klasa IV

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Organizatorem konkursu była Monika Stokowiec.

palmy wielkanocne zwycięskie palmy nagrody

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

W marcu został ogłoszony Szkolny Konkurs „Matematyczna Kartka Wielkanocna” dla uczniów klas IV – VIII. Konkurs polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej prezentującej treści wielkanocne i matematyczne.

Celem konkursu było: upowszechnianie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród uczniów, kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz popularyzowanie zabawowej formy nauczania poprzez tworzenie matematycznych kartek wielkanocnych. Na konkurs wpłynęło 44 prace graficzne.

W dniu 26 marca 2021r. komisja w składzie: Renata Piątkowska, Monika Stokowiec i Jowita Okurowska dokonała oceny prac wykonanych w dowolnych programach graficznych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – Oliwia Lipian klasa VIII, II miejsce – Szymon Grzywiński klasa IV, III miejsce – Roksana Gąsior klasa VIII, wyróżnienia – Martyna Capar klasa IV, Dominik Bartnik klasa IV oraz Przemysław Wajda klasa VII.

Organizator konkursu – Beata Laube

Nagrody dla laureatów i uczniów wyróżnionych Oliwia Lipian klasa VIII - I miejsce Szymon Grzywiński klasa IV - II miejsce Roksana Gąsior klasa VIII - III miejsce Przemysław Wajda klasa VII - wyróżnienie Martyna Capar klasa IV - wyróżnienie Dominik Bartnik klasa IV - wyróżnienie Aleksandra Pacholczyk klasa VI Agata Szewczyk klasa V

PODSUMOWANIE SZKOLNYCH KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH

W listopadzie 2020r. zostały ogłoszone dwa szkolne konkursy matematyczne: „Rymowanka matematyczna” dla uczniów klas IV i V oraz „Matematyczne rebusy” dla uczniów klas VI – VIII. Głównymi celami konkursów było: upowszechnianie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród uczniów, popularyzowanie zabawowej formy nauczania poprzez tworzenie krótkich tekstów literackich i rebusów oraz rozwijanie wyobraźni i postaw twórczych. W szkolnym konkursie matematycznym „Rymowanka matematyczna” wziął udział tylko jeden uczeń klasy IV – Szymon Grzywiński, który napisał dwie rymowanki i tym samym otrzymał I miejsce. Natomiast w drugim konkursie „Matematyczne rebusy” wzięły udział tylko dwie uczennice z klas starszych. I miejsce przyznano Aleksandrze Pacholczyk z klasy VI i II miejsce otrzymała Julia Paszyńska z klasy VII. Szkoda, że tak mało uczniów wykazało się chęcią wykonywania zadań dodatkowych.

Organizator konkursów – Beata Laube n-l matematyki

I miejsce - Aleksandra Pacholczyk klasa VI II miejsce - Julia Paszyńska klasa VII